Prano Treinio romano „Meilės pasaga" sutiktuvės

2014 m. rugsėjo 16 d. (antradienį) 17 val. A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje vyks kuktiškėno rašytojo Prano Treinio naujo romano „Meilės pasaga"  sutiktuvės.

Dalyvaus knygos autorius, leidyklos „Žuvėdra" vadovas Stasys Lipskis, lituanistė Elena Tuskenytė-Čiužienė. Sutiktuvėms vadovaus literatūrologas Petras Bražėnas, ištraukas iš knygos skaitys Roma Rutkauskienė.

Muzikuos Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus liaudiškos muzikos ansamblis (vad. Stasė Kapcevičienė)

                                                                                                           ÷÷÷

Treinys Pranas – gimė 1928 05 15 Kuktiškėse, Utenos raj. Baigęs Dramos studiją, studijavo Vilniaus universitete istorijos ir filologijos fakultete. Lietuvos akademinio dramos teatro aktorius, o nuo 1958–1991 m. jo direktorius. Nuo 1966 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Knygų  "Banko balandžiai", „Saulėlydžio vieversys",  "Ančiuko kryžius", „Ragana, pelė ir Faustas", "Tėvai ir krikštatėviai",  "Laumės juosta",  "Jievaro tiltas",  "Paparčio žiedas", „Septynios prakeiktos nuotakos",  "Atsisveikinimas su teatru",  „Aktoriaus  pravaikšta", „Aktoriaus Anupro meilė", „Aktorė", "Šilojų midus",  „Šilų poringės", "Ragana Marija", Tango su arkangelu Gabrielium", „Meilės pasaga" autorius.

„Mes, lietuviai, neturime savojo epo, tokių literatūrinių sągų, kokias turi skandinavai. Bet skaitydami Prano Treinio „anekdotus", imame ir prisiliečiame prie istorijos. Iš Prano sakmių ir poringių galima būtų padaryti tokį epinį scenarijų, kad nublanktų daugelis išgarsėjusių istorinių serialų."

Petras Panavas