Nacionalinės bibliotekų savaitės, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos renginiai Leliūnų bibliotekoje

Kiekvieną pavasarį Leliūnų pagrindinės mokyklos pradinukai bendruomenės narius pakviečia į Atvirų durų savaitę. Tai galimybė  iš arčiau pažinti mažųjų gyvenimą mokykloje, pasidžiaugti vaikų darbais.

Šio pavasario savaitė sutapo su Nacionaline bibliotekų savaite. Bibliotekininkės Danutės Mažliokienės paraginti į savaitės renginius  įpynėme lietuvių nacionalinės literatūros pradininką Kristijoną Donelaitį.

Kiekvieną savaitės dieną pradinukų laukė pasakojimas apie poeto gyvenimą, kūrybą. Ši pažintis truputį stebino ir trikdė, vertė suklusti ir įsiklausyti. Trys šimtai metų! Tai nenusakoma, kai esi nutipenęs tik aštuonerius ar dešimt gyvenimo metelių. Plunksna trečiokai stropiai piešė K. Donelaičio pasakėčios ,,Rudikis jomarkininks" iliustracijas. Daug džiaugsmo ir naujų pajautimų vaikams sukėlė mokymasis perskaityti ir suprasti naujus žodžius, posakius.

Pradinukai klausėsi K. Donelaičio ,,Metų" ištraukų, žavėjosi iliustracijų atvirukais.

Su džiugesiu apsilankė Pavasrio knygų mugėje.

O gegužės 7d. vėl susirinko bibliotekos skaitykloje. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną lietuvių kalbos mokytoja Birutė Zabukienė skaitė K. Donelaičio pasakėčią ,,Vilkas provininks" ir įdomiai pasakojo apie rašytojo asmenybę.

Bibliotekininkė Danutė Mažliokienės  padėkojo geriausiems skaitytojams, padovanojo knygelių. Papasakojo apie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos prasmę. Pakvietė visus noriau skaityti knygas, saugoti ir turtinti gimtąją kalbą.

Mieli atvirų durų savaitės susitikimai ir pažintys sudomino mažuosius. Gerbdami lietuvišką laisvą žodį mes turime – maži ir dideli – darbuotis! Trečiokė Viltė atkakliai plunksna užrašė amžinybe pulsuojančią K. Donelaičio išmintį:

,, Daug yra  valkatų, kurie be darbo maitinas

Ir kampuos belindodami tikt gatavo griebia.

Eik, tinginy, eik dirbt, pelnykis viežlybai duoną

Ir, ką pats pelnei, laikyk per savo dalyką."

Pradinių kl. mok. Jūratė Zarankienė