Pirmoji pažintis su Kristijonu Donelaičiu

Balandžio 8 d. bibliotekoje vyko netradicinė pamoka „Susipažinkime su Kristijonu Donelaičiu", skirta rašytojo 300 – osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje susijungė gyvas ir spausdintas žodis, dailė, muzika, atlikusi pagrindinį pamokos vaidmenį.

Linksmai nusiteikę, nešini piešimo priemonėmis į biblioteką atskubėjo Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos 4 klasės mokiniai (mok. E. Chvedzevičienė ). Konferencijų salėje mokinių jau laukė Utenos Vyturių progimnazijos, 8 klasės moksleivės, Joana, Miglė ir Joana (mok. A. Kaškauskienė) bei Muzikos mokyklos auklėtiniai: Benjaminas (akordeonas, vad. R. Buzėnaitė), Silvija (fleita, vad. A. Misiukaitė), Miglė ,Vakarė, Ieva, Milena (smuikas, vad. G. Armonaitienė).

Susėdę į didelį ratą, pradėjome trumpą pažintinę pamoką su lietuvių grožinės literatūros pradininku K. Donelaičiu ir jo poema „Metai". Po deklamuojamų kūrinio ištraukų, moksleiviai aptarinėjo poemos bruožus: kalbą, hegzametro skambesį, labiausiai įstrigusius gamtos vaizdus. Kiekviena poemos „Metų" dalis muzikiniais kūriniais buvo perteikiama jaunųjų muzikantų. Tai buvo puiki proga išgirsti, palyginti, kaip muzika atskleidžia skirtingų metų laikų: pavasario, vasaros, rudens ir žiemos nuotaikas.

Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai renginio metu nesėdėjo rankų sudėję. Išklausę pirmąsias poemos ištraukas, muzikinius kūrinius, kibo į darbą: piešė savo įspūdžius, kuriuos paliko išgirstas žodis, muzikos garsas, perteikiama nuotaika.

Kiekvienas renginio dalyvis gavo po mažą dovanėlę nuo Utenos Europe Direct informacijos centro vadovės S. Žvirblytės.

Ačiū visiems dalyvavusiems.

Parengė vyr. bibliotekininkė Jurgita Gudelienė