Žaisminga Saugesnio interneto savaitė bibliotekoje

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka vasario 10 – 15 d. prisijungė prie organizuojamos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė".

Žaidimais, viktorinomis, filmukais bei diskusijomis bibliotekininkės Dainora Narkūnienė ir Vaida Kunčinienė kvietė vaikus bei jaunimą suklusti ir pasitikrinti: ar saugiai registruojamės socialiniuose tinkluose, kokius asmeninius duomenis viešiname, ką daryti, jei esi įžeidinėjamas, kokius filmukus ir žaidimus galima siųstis?

Jau 11-ąjį kartą minima tarptautinė „Saugesnio interneto diena", kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

„Mes ir taip viską žinom!", - šaukė penktokas Tadas prieš paskaitą „Saugus ir draugiškas internete" Užpalių bibliotekoje. Tačiau pasižiūrėję edukacinius filmukus, pasidalinę patirtimi, mokiniai įsiminė ir suprato, kad kiekvienas pirmiausia turime rūpintis savo privatumu.

Profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!" Utenos Vyturių progimnazija organizuodama savo mokykloje „Saugesnio interneto savaitę", pakvietė bibliotekininkes Vaidą ir Dainorą, kurios penktų šeštų klasių mokinius kvietė žaisti ir mokytis kartu. Viktorinos „Ar aš esu saugus ir draugiškas internete?" metu mokiniai tarpusavyje rungėsi tikrindami savo žinias šiomis temomis: asmeninė informacija, internetinės patyčios, priklausomybė nuo kompiuterio, elektroninių sukčių spąstai, kaip tinkamai baigti darbą. Anot mokytojos Galinos Šerlatienės: ,,Šiandien vaikų pasaulis yra labai platus ir kartais sunku jiems paties susigaudyti, kas vyksta. Manau, svarbu, kad suaugusieji nustatytų ribas ir taisykles, ypač naudojantis kompiuteriu, ir tai leistų vaikui jaustis saugiai ir elgtis tinkamai ir užtikrintai".

Asociacija „Langas į ateitį" su partneriu „TEO LT" kvietusi bibliotekas prisijungti prie „Saugesnio interneto savaitės" akcijos pateikė daug išsamios medžiagos. Bibliotekininkės taip pat parodė video paskaitą „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?" bei vedė mini pamoką „Facebook ir tavo privatumas" bibliotekos skaitytojams.

Parengė Dainora Narkūnienė