Viktorina "Europrotai"

Vasario 26, kovo 5, 12, 19 dienomis 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje uteniškiai kviečiami varžytis „Europrotų" pavasario sezono kovose.

Vasario 26 d. Utenoje prasideda protų kovų turnyro „Europrotai" pavasario sezonas. Prieš dvejus metus startavęs ir didelio populiarumo sulaukęs žinias ir nuovoką tikrinantis žaidimas kviečia registruotis ir uteniškių komandas. Trečiasis „Europrotų" sezonas vyks 50-yje Lietuvos miestų ir miestelių. Be to, jėgas žaidime išmėgins ir lietuvių bendruomenės Kembridže ir Edinburge (Jungtinėje Karalystėje).

„Europrotų" žaidimai vyksta pagal tradicines protų kovų taisykles; vienintelis skirtumas – visi klausimai vienaip ar kitaip yra susiję su Europa: asmenybėmis, menu, sportu, kulinarija, kalbomis ir pan. Kiekviename žaidime rengiami 5 teminiai turai po 10 klausimų, o pergalė skiriama komandai, kuri per žaidimą sugeba teisingai atsakyti į daugiausia klausimų.

Pavasario sezoną vyks 4 turnyrai, kurie bus rengiami kiekvieną trečiadienį nuo vasario 26 d. Žaidimai vyks Utenoje, A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Maironio g. 12), 17. 30val. „Europrotuose" gali dalyvauti visi norintieji, tereikia surinkti 4-6 žmonių komandą ir užsiregistruoti.

„Anksčiau „Europrotuose" dalyvavusios uteniškių komandos džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir įgytomis žiniomis. Iš viso pirmą sezoną mūsų mieste vykusiuose žaidimuose dalyvavo apie 200 žmonių. Gerą jų nuotaiką buvo galima justi ne tik žaidimų metu, bet ir tiesiog perskaičius šmaikščius komandų pavadinimus", – pasakoja Utenos Europe Direct informacijos centro vadovė Sandra Žvirblytė.

Kaip ir ankstesniais sezonais, kiekvienas iš 5-ių žaidimo klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Paskutiniame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

Kadangi gegužės 25 d. vyks Europos Parlamento rinkimai, tos komandos, kurios turės bent vieną dalyvį, turėsiantį teisę pirmą kartą balsuoti EP rinkimuose, gaus papildomą tašką.

Žaidimą organizuoja Europe Direct informacijos centrai, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Daugiau informacijos apie „Europrotų" žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti www.pazinkeuropa.lt/europrotai

Daugiau informacijos ir registracija:

Tel. (8389) 50554, 864611406

El. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.