Parodos atidarymas

Vasario 15 d. 15 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) pirmame aukšte vyks parodos "Keliaujančios architektūros dirbtuvės" atidarymas. Paroda veiks nuo vasario 15 d. iki kovo 7 d.

2014 m. vasario 15 d. -  kovo 7 d. Utenos A.  Ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama 2013 m. vasaros atostogų metu vykusio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės" rezultatų paroda.

Parodoje pristatoma 16 unikalių realizuotų projektų viešosiose mažųjų Lietuvos miestelių erdvėse, kurie buvo įgyvendinti šių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Miestelių vaikai ir jaunimas kartu su architektais, architektūros studentais ir kitais kūrybingais žmonėmis tyrinėjo savo aplinką, kūrė naujas bei tvarkė esamas erdves ir „mažosios architektūros" objektus ne tik sau, bet ir visiems miestelio gyventojams.

Tarp šešiolikos projektų pristatomos realizacijos dvejuose Aukštaitijos miesteliuose – Dūkšte (Ignalinos raj.) ir Želvoje (Ukmergės raj.).  Paroda Utenoje bus atidaryta kartu su šių miestelių vaikais ir jaunimu. Parodą sudaro devyni mobilūs, lengvai surenkami stendai, kuriuos projekto organizatoriai kartu su vaikais pastatys atidarymo metu. Atidarymo akimirkas iš Biržų galima pamatyti čia - http://vimeo.com/85098604

Projektą remia LR Kultūros ministerija ir ES programa „Veiklus jaunimas".

Architektūros [vaikų] fondas

www.archfondas.lt

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės" - tai pirmas „Architektūros [vaikų] fondo" organizuojamas didelio masto projektas, vykęs 2013 m. vasaros atostogų metu, kuriuo norima atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką. Projektu siekiama parodyti, kad aplinka rūpintis, ją puoselėti ir keisti galima realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis.

„Architektūros [vaikų] fondas"– jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta "Architektūros fondo" iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams.