Bibliotekos edukacinis žaidimas "Iššūkis" pristatytas ES viceprezidentei p. Neelie Kroes

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos inovacinis edukacinis žaidimas „Iššūkis" pristatytas tarptautinio mokslinių tyrimų ir inovacijų forumo „ICT2013: Create, Connect, Grow" svečiams.

Lapkričio 6 – 8 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo"  vyko didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) renginys „ICT2013: Create, Connect, Grow" („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti"). Renginyje dalyvavo apie 5500 dalyvių iš viso pasaulio.

Nors ICT2013 yra jau 20-asis ICT renginys, tačiau Rytų Europoje jis vyko pirmą kartą ir tapo vienu reikšmingiausių  Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Geriausi Europos informacinių ir ryšių technologijų srities mokslininkai, specialistai,  bendrovių atstovai, skaitmeninių technologijų sektoriaus strategai dalijosi patirtimi ir diskutavo Europos informacinių ir ryšių technologijų politikos klausimais. Konferencijoje buvo aptarti su inovacijomis, informacinių ir ryšių technologijų politika bei IRT moksliniais tyrimais susiję klausimai.

ICT 2013" suteikė galimybę susipažinti su naujos  Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020" tikslais ir jos finansavimu 2014-2020 metams. Europos Komisija moksliniams tyrimams ir inovacijoms remti skyrė 80 mlrd. eurų – taip bus prisidedama prie Europos ekonomikos augimo skatinimo. Pagal programą „Horizontas 2020" bus remiama informacinių ir ryšių technologijų plėtra moksle, pramonėje bei visuomenei aktualiose srityse.

Renginyje dalyvavo iškiliausi Lietuvos ir ES IRT srities mokslininkai, naujų ir ilgametę patirtį turinčių bendrovių atstovai, skaitmeninių technologijų sektoriaus strategai, inžinieriai ir investuotojai, aukšto rango EK ir Europos Parlamento pareigūnai, ES šalių ministrai ir ministrai pirmininkai, studentai ir žurnalistai. Daugiau kaip keturiasdešimties lektorių iš viso pasaulio pranešimai apėmė įvairiausias temas -  nuo plačiajuosčio interneto ir kibernetinio saugumo iki debesų kompiuterijos ir žmogaus smegenų struktūros programavimo.

Parodoje prisistatė daugiau nei 180 IRT srities įmonių iš skirtingų šalių, veikė specialus Lietuvos paviljonas „Lithuanian Village". Čia buvo pristatyti patys įdomiausi šalies IRT projektai, produktai, tyrimų rezultatai ir paslaugos.

Utenos A. ir M. Miškinių viešąjai bibliotekai šioje konferencijoje teko svarbi užduotis – jau parengiamajame konferencijos etape bibliotekos projektas „Žaisdami mokomės", kartu su dar 2 jaunimui skirtais technologijų projektais, buvo atrinktas pristatyti konferenciją atidariusiai ir joje viešėjusiai  p. Neelie Kroes, ES viceprezidentei, atsakingai už Europos Skaitmeninę Darbotvarkę.

Forume pristatytas edukacinis projektas, 2011 metais gavus EIFL fondo paramą, įgyvendintas Utenos rajono bibliotekose ir mokyklose, o 2013 m. per Ugdymo plėtotės centro projektą „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones", kurį finansuoja Europos socialinis fondas bei Lietuvos vyriausybė, išplėstas į dar 9 Lietuvos savivaldybes. Projekto tikslas – kūrybingai naudojant informacines technologijas paskatinti paauglių motyvaciją mokytis. Projekto metu, kartu su partneriais: Utenos švietimo centru ir UAB „Prewise", sukurtas mokytis motyvuojantis žaidimas „Iššūkis" nuo šių mokslo metų pradžios žaidžiamas 113 Lietuvos bibliotekų ir 58 mokyklose, jame dalyvauja beveik 5000 moksleivių.

Ypatinga atsakomybė teko 4 Utenos Aukštakalnio ir Krašuonos pagrindinių mokyklų moksleiviams: Gabijai Nosovaitei, Astai Dirmaitei, Karoliui Trinkūnui ir Dovydui Kobišaičiui. Vaikai, kartu su edukacinės sistemos administratore Karolina Lapinaite, pristatė žaidimą garbingiems svečiams bei turėjo unikalią galimybę pasikalbėti su ponia Neelie Kroes bei pademonstruoti jai žaidimą „Iššūkis", papasakoti apie inovacijos teikiamas galimybes gerinant mokymosi rezultatus.

Nuotraukose:

1.      Iš kairės į dešinę – ES viceprezidentė Neelie Kroes, edukacinės sistemos administratorė Karolina Lapinaitė, Utenos Krašuonos ir Aukštakalnio pagrindinių mokyklų septintokai Asta Dirmaitė, Gabija Nosovaitė, Dovydas Kobišaitis ir Karolis Trinkūnas.

2.      Moksleiviai demonstruoja žaidimą „Iššūkis" garbingiems forumo svečiams.

3.      „Iššūkio" pristatymo komanda

4.      "Iššūkio" pristatymo komanda su Lietuvos Skaitmeniniu čempionu, projekto „Bibliotekos pažangai" vadovu  Kęstučiu Juškevičiumi