Monospektaklis "Sudie, derintojau!"

2013 m. spalio 15 d. (antradienį) 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Klaipėdos Laisvojo teatro spektaklis – Augustės Pociūtės monospektaklis „Sudie, derintojau!" pagal V. Levanovo pjesę.

Režisierius Nerijus Gedminas.

Vaidina Augustė Pociūtė.

Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje.

VšĮ „Laisvasis teatras" (Klaipėda) pristato Augustės Pociūtės monospektaklį, Vadimo Levanovo „Sudie, derintojau!"

Rusų dramaturgas Vadimas Levanovas savo kūryboje daug dėmesio skyrė jauniausiems visuomenės nariams. Jis yra parašęs visą pjesių ciklą, kaip pats įvardino – „apie vaikus ir paauglius". V. Levanovo herojai – jaunuoliai, maištaujantys,  atstumtieji, nesugebantys, o kartais ir nenorintys susitaikyti su jiems primestomis suaugusiųjų gyvenimo taisyklėmis. Jie negali apsiginti, todėl yra labiausiai pažeidžiami. Autorius teigia: „Statant  šiuos tekstus, labai svarbus atlikėjų ir medžiagos autentiškumas". Tai  reiškia, kad į žiūrovus turi kreiptis jų bendraamžis, jiems suprantama kalba. Tik tai padės užmegzti dialogą su auditorija. Jauniesiems aktoriams „..nieko nereikia vaizduoti.  Tai – beveik jų gyvenimas, jie jį pažįsta ir supranta... Svarbiausia – kuo mažiau „pervaidinimo" ir „vaizdavimo",  daugiau – natūralumo ir tiesos".

Tačiau spektaklis skiriamas ne tik jaunimo auditorijai. Gal net labiau jų tėvams bei mokytojams – trisdešimtmečiams-keturiasdešimtmečiams. Dramaturgas tarsi iš šalies žiūri į savo kartą, kalba, apie tuos žmones, kurių gyvenimas „jau įvyko" - jie įgijo išsilavinimą, susikūrė buitį, įsitvirtino, bet palengvėjimo visi šie pasiekimai jiems neatnešė. Netgi priešingai, jų egzistavimas atrodo pilkas ir nykus, o svajonės, kaip ir anksčiau, nepasiekiamos.

Spektaklio herojė Mergina negaili kritiškų pastabų vyresniajai kartai dėl jos silpnumo, veidmainiškumo, bet pati iš suaugusiųjų pasiima ne pačias geriausias savybes.

Vaidinimo kūrėjams pavyko surasti atlikėją, kuri puikiai atitinka autoriaus reikalavimus. Jauna klaipėdietė aktorė Augustė Pociūtė (šuo metu studijas tęsianti Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijoje, O. Koršunovo vadovaujamame kurse) su šiuo monospektakliu tarsi kometa įsiveržė į gimtojo miesto teatrinį pasaulį ir iš karto atkreipė į save žiūrovų bei teatro specialistų dėmesį. „..ji nuoširdi, plastiška, organiška.." (G. Gugevičiūtė, „Klaipėda/Durys"), „..spektaklyje apstulbino saviti merginos aktoriniai duomenys, jos gebėjimas sukurti charakterio visumos įspūdį, drąsa, skonis, lengva ironija, požiūris į heroję.." (R. Viskauskas, „Literatūra ir menas"), „Augustės kuriamas šiuolaikinės merginos ... vaidmuo paperka tikroviškumu. Augustė Pociūtė ir plastiška, šokiu išreiškianti tikruosius, po šiurkštumo kauke slepiamus, jausmus, ir muzikali, skausmo akimirką į rankas paimanti gitarą, rusiškai uždainuojanti  Vladimiro Vysockio dainą." (L. Armonaitė, „Naujoji Romuva")  – negaili liaupsių jaunajai aktorei ir kritikai.

VI-ajame tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys" Visagine Augustė Pociūtė komisijos buvo apdovanota „už subtilų jauno žmogaus išgyvenimų atskleidimą", sulaukė daug komplimentų iš žiuri narių (atstovaujančių Prancūzijai, Armėnijai, Baltarusijai, Ukrainai bei Lietuvai) ir jos pirmininko, žinomo teatro bei kino aktoriaus, Regimanto Adomaičio. Aktorei taip pat buvo skirtas žurnalo „Naujoji Romuva" prizas už sėkmingą debiutą.

Spektaklio „Sudie, derintojau!" herojė - turtingų tėvų duktė, pasakoja apie didžiausią savo, dar neilgo, gyvenimo nuotykį - meilę pianinų derintojui. Merginai dar sunku suprasti ir iki galo įvertinti tai, kas su ja atsitiko. Aišku tik, kad visi tie įvykiai negrįžtamai pakeitė jos ir su ja susijusių žmonių likimus. Šis vaidinimas, tai paauglės išpažintis, pasakojimas apie bundantį moteriškumą, pirmąją meilę, aistrą.

Šiuolaikinė Lolitos istorija pasakojama herojės lūpomis yra nuoširdi, intymi ir tikra.

Vaidina – Augustė Pociūtė,

Režisierius – Nerijus Gedminas

www.laisvasisteatras.lt      Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.