Teatralizuoti skaitymai "Unė"

2013 m. spalio 8 d. (antradienį) 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje teatralizuoti skaitymai „Unė", skirti teatro legendai, aktorei Uršulei Babickaitei-Graičiūnienei (1897–1961).

Dalyvaujaaktorė, režisierė, choreografė ir poetė Birutė Mar.
Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje.

Unė Baye (Babickaitė) – viena ryškiausių ir spalvingiausių praėjusio šimtmečio lietuvių teatro asmenybių, aktorė ir režisierė, vaidinusi Holivudo filmuose, Amerikos ir Paryžiaus scenose. 1930–1932 Paryžiuje Unės rašytas dienoraštis, žaižaruojantis subtilia ironija, tapo akstinu Birutei Mar sukurti pjesę apie juokingą ir efemerišką, negailestingą ir magišką teatro pasaulį (kuriame, pasirodo, nedaug kas tepasikeitė...). Pagal šią pjesę sukurto spektaklio premjera įvyko 2010m. spalio mėn. Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažojoje scenoje (režisierė – Birutė Mar, kompozitorius – Antanas Kučinskas, dailininkai – Jolanta Rimkutė ir Dmitrijus Matvejevas, choreografė – Edita Stundytė).

Birute Mar:

„Įdomu, jog Unės biografijoje aptikau tiek paralelių su savo gyvenimu! Kaip ir aš, ji studijavo Sankt Peterburge, vaidino kine ir teatre. Grįžusi po studijų – dar prieš išvykdama į Ameriką – Kaune režisavo Valstybės teatre (aš taip pat po studijų Sankt Peterburge Kaune stačiau savo diplominį spektaklį „Laimingos dienos"). Ji irgi domėjosi rytų kultūra, daug keliavo, vaidino keliomis kalbomis... Pagalvojau, kad per Unės personažą galima būtų apmąstyti ir savas teatrines patirtis, sukurti spektaklį apie TEATRĄ – jo žavingą ir trapią iliuziją. Ir apie mūsų – lyg spektaklis – pralekiantį gyvenimą, būties miražą..."