Knygos pristatymas ir spektaklis

Rugsėjo 10 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėjeAldonos Grupas  knygos "Anglijos Vidurio Vakarų (West Midlands) Lietuvių Bendruomenė po II Pasaulinio Karo" (1947-2012) pristatymas ir spektaklis „EMIGRANTAI" (rež.  Igoris Reklaitis) pagal Slawomiro Mrožeko pjesę.

Vaidina aktoriai: Igoris Reklaitis ir Gintaras Čajauskas.

Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje.

Spektaklis „Emigrantai", režisierius  Igoris Reklaitis, pagal lenkų dramaturgo Sławomiro Mrożeko to paties pavadinimo pjesę,

Spektaklio trukmė 1 val. 15 min.

Vienos dalies spektaklis

Dviejų skirtingų socialinių sluoksnių atstovai priversti gyventi kartu  tamsioje pusrūsio patalpoje be langų ir be jokio komforto. Nežinome, nei tikslių vardų, nei pavardžių, nei tautybės, nei pilietybės. Vienas vadinamas XX, o antras – AA. Apie juos žinome tik tiek, kad XX- prastų manierų ir įpročių provincialas, kurio vienintelis gyvenimo tikslas – užsidirbti svetimoje šalyje daug pinigų. Antrasis pusrūsio gyventojas AA – dėl politinių įsitikinimų  tėvynę palikęs intelektualas.

"Lietuvą jau paliko šimtai tūkstančių tėvynainių, kasdien kalbame apie  vieną aktualiausių šių dienų Lietuvos problemų – emigraciją. O kas tai yra? Su kokiomis dvasinėmis ir psichologinėmis problemomis susiduria žmogus palikęs tėvus ir vaikus, palikęs namus ir gimtąjį kraštą? Koks jis sugrįš atgal į tėvynę? Ar sugrįš? Ar yra prasmė sugrįžti?", – klausia spektaklio kūrėjai.

Klaipėdos dramos teatro aktoriaus Igorio Reklaičio ir buvusio Šiaulių dramos teatro aktoriaus Gintaro Čajausko spektaklis "Emigrantai" buvo parodytas ne tik Klaipėdoje, bet ir trijuose D.Britanijos, į kurią geresnio gyvenimo beieškodami yra išvykę nemažai lietuvių, miestuose.