13-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės (balandžio 23-29 dienomis) renginiai

 Lietuvos bibliotekininkų draugija 2013 metų balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!".

2013 metų Nacionalinės bibliotekų savaitė skirta  jauniesiems bibliotekų lankytojams: vaikams, paaugliams, jaunimui ir yra išskirtinė, nes bus vykdomas bendras Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir LIONS klubų projektas „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas". Jo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų, jaunimo neskaitymo socialinę problemą ir skatinti mokyklinio amžiaus vaikus bei jaunimą skaityti, eiti į bibliotekas, jose siekti žinių, mokytis ir bendrauti su bendraamžiais. Bibliotekose sukauptos knygos, elektroninių informacijos išteklių kolekcijos – tai kūrybinės laboratorijos skleistis originalioms mintims, įkvėpimo šaltinis idėjoms ir pamatas ateities sėkmei.

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius pradės jau tradiciniais tapę vidurdienio skaitymai. 2013 m. minime Prano Mašioto, vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto 150-ąsias gimimo metines. Šių metų balandžio 23 d. 12. 00 val. visose rajono  viešosiose  bibliotekose bus skaitomi tekstai iš  šio rašytojo kūrinių.  

Balandžio 23 d. 17 val.  Justino Žilinsko knygos „KGB vaikai" pristatymas, dalyvauja autorius Justinas Žilinskas ir rašytoja Ugnė Barauskaitė.  A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salėje.

Balandžio 23 d.  13 val. Vaikų piešinių parodos  „Mylimiausias knygos herojus" atidarymas Sudeikių bibliotekoje.

Balandžio  24-29 dienomis 10.00 val.  A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salėje vyks Prano Mašioto pasakų garsiniai skaitymai,  pamėginsime netradiciškai „prikelti" rašytojo pasakas, prisiminsime ir pažaisime lietuvių liaudies žaidimus.

Balandžio 24 d. 14.30 val.  aktyviausių skaitytojų pagerbimo popietė  „Knygų šalyje" Vyžuonų bibliotekoje.

Balandžio 24 d.  10.45 val.  Prano Mašioto kūrybos skaitymas ir kūrinių iliustravimas Daugailių bibliotekoje.  Bus atidaryta literatūros paroda „ Prano Mašioto gyvenimas ir kūryba".

Balandžio 24 d.  Pakalnių darželio auklėtinių piešinių bei aplikacijos darbų parodos „Pasaulis mažųjų akimis" atidarymas

Balandžio  24 d.  1.1.45 val. garsinis knygų skaitymas  pradinukams,   13 val.  parodos  "Kitoks knygos gyvenimas" atidarymas Užpalių bibliotekoje.

Balandžio 25 d. 17 val.  susitikimas su 2012ųjų Lietuvos metų moterimi žurnaliste ir rašytoja Laima Lavaste.  Pokalbis „KAS MES, KOKIE MES IR KODĖL MES TOKIE?" pagal naująją jos knygą „Mes. Lietuviai. Vadovėlis, kaip suprasti lietuvius ir jais naudotis". A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salėje.

Balandžio 25 d. 15 val. viktorina 4-5 kl. vaikams  „Skaitau – žinau"  Smėlio bibliotekoje.

Balandžio 25 d. 12 val.  Akcijos „Augu skaitydamas" renginys Užpalių bibliotekoje.

Balandžio 26 d. 13 val. Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus dramos studijos „Paletė" parengti  „Mokykliniai vaizdeliai" pagal  Juozą  Erlicką  Aukštakalnio bibliotekoje.

Balandžio  26 d. 14 val. Pasikalbėjimai  apie perskaitytas knygas prie arbatos  Kuktiškių bibliotekoje.

Balandžio 26 d. 16 val. Naktis bibliotekoje: susipažinimas su knygomis, kurios įkvėpė sukurti  filmus,  viktorina "Kelionė po knygų šalį", filmų peržiūra, jų aptarimas, diskusijos, kūrybinės užduotys Daugailių bibliotekoje.

Balandžio 26 d. 15 val. popietė vaikams ir paaugliams ,, Atverčiam pasakų knygą"  Radeikių bibliotekoje.    Megztų lėlių paroda " Mes  iš pasakų  - ar pažįsti mus?"

Balandžio 26 d. 11.45 val. garsinis knygų skaitymas paaugliams  Užpalių bibliotekoje.

Balandžio 26 d. 13 val.  susitikimas su rašytoju R. Šimkūnu  Užpalių bibliotekoje.