Bibliotekos darbuotojų mokomoji kelionė į Estiją

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka 2021-aisiais minėjo savo 90-ties metų darbo jubiliejų, jo proga Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įteikė piniginę dovaną, kuri buvo panaudota darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

Balandžio 20-22 dienomis bibliotekos darbuotojai vyko į mokomąją kelionę, po Estijos inovatyviausius muziejus ir modernią biblioteką. Juose sėmėsi idėjų, kurias galės pritaikyti savo veikloje, kuriant inovatyvias paslaugas.

Kelionė pradėta apsilankymu Estijos nacionaliniame muziejuje, viename moderniausių muziejų Europoje, kuriam iki 2021-ųjų vadovavo dabartinis Estijos prezidentas Alar Karis. Muziejuje bibliotekininkai susipažino su šalies kultūros subtilybėmis, paveldu ir tautos istorija. Taip pat pirmąją kelionės dieną aplankė Tartu miesto senamiestį, klausėsi gidės pasakojimo ir toliau gilino žinias apie Estijos istoriją ir architektūrinius paminklus.

Antrąją išvykos dieną bibliotekos darbuotojai aktyviai praleido dieną inovatyviame Tartu mokslo centre „AHHAA", kuriame išbandė interaktyvius žaidimus, sužinojo daug įdomios mokslinės informacijos apie žmogaus anatomiją, gyvūnus, optines iliuzijas, prietaisų veikimo principus ir dar daug kitų technologinių inovacijų. Tačiau čia kelionė dar nesibaigė. Bibliotekos darbuotojai toliau keliavo į Taliną, kuriame susipažino su miesto senamiesčiu ir vietos architektūra.

Paskutinis ir svarbiausias kelionės tikslas buvo aplankyti Talino priemiesčio Viimsi biblioteką. Ši modernumu ir jaukumu dvelkianti biblioteka teikia paslaugas visiems miestelio gyventojams. Bibliotekoje kelionės dalyvius pasitiko jos direktorė Tiiu Valm, kuri pristatė įstaigos istoriją, veiklos statistiką, papasakojo kuo ji išsiskiria iš kitų bibliotekų. Viimsi biblioteka turi 3 filialus joje yra daugiau nei 69 000 knygų, žurnalų ir garso laikmenų, kuriuos kasmet papildo daugiau nei 4000 dokumentų. Iš 9750 registruotų skaitytojų kasmet bibliotekoje apsilanko daugiau nei 4600 aktyvių skaitytojų. Įrengtos garso, vaizdo įrašų, konferencijų, individualaus darbo, poilsio ir interaktyvios vaikų erdvės. Šioje bibliotekoje darbuotojai pasisėmė idėjų ateities darbams ir projektams, stiprino bendradarbiavimo ryšius.

Beatričė Navarskaitė