Sigučio Obelevičiaus ir Broniaus Šablevičiaus knygų pristatymas

2022 m. balandžio 8 d. 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje pedagogo, biologo Sigučio Obelevičiaus  „Nemokami vaistai ir maistas šalia mūsų" ir  gamtininko, publicisto dr. Broniaus Šablevičiaus „Lietuvos pievų, pelkių ir miškų orchidėjos. Matomos ir pasislėpusios, pažįstamos ir nematytos" knygų pristatymas.

Dalyvauja knygų autoriai.

Maloniai visus kviečiame!

~~~

Sigučio Obelevičiaus knygoje „Nemokami vaistai ir maistas šalia mūsų" aprašomos 107 augalų rūšys, kurias vienaip ar kitaip galima vartoti virtuvėje arba vaistams. Vienos gėlės, medžiai, krūmai ar piktžolės puikiausiai tinka salotoms, kitos – kaip prieskoniniai augalai. Kai kurie augalai maistui buvo vartojami tik badmečiais, tačiau dėl įdomumo juk galima jų paragauti ir gyvenant pertekliuje.

Broniaus Šablevičiaus knyga „Lietuvos pievų, pelkių ir miškų orchidėjos. Matomos ir pasislėpusios, pažįstamos ir nematytos" apie paslaptingų ir todėl labai įdomių mūsų krašto augalų gyvenimą. Pievų, pelkių ir miškų laukinės orchidėjos – tokios neįprastos, kad yra išskirtos į atskirą grupę – šeimą. Orchidėjos gyvena visai kitą gyvenimą, palyginti su kitais augalais. Jų kitokie žiedai, kitokios sėklos, šie augalai ir sudygsta, maitinasi kitaip. Lietuvoje dabar žinomos 38–40 rūšių laukinės orchidėjos. Pradėjus jas pažinti, atsiveria nauja, iki tol nematyta mūsų krašto gamtos pusė. Nors šio leidinio autorius biologas Bronius Šablevičius orchidėjų paieškoms paskyrė apie trisdešimt metų, bet iki šiol negali liautis jomis žavėtis.