Nacionalinis žmogaus teisių forumas

Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir internetu vyks ketvirtasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Jo metu visuomenė kviečiama į diskusijas apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje, kuri, pasak organizatorių, tam tikrose srityse gerėja, tačiau kitose vis dar nesulaukia būtino sprendimų priėmėjų dėmesio. Forumo programa skelbiama https://nztf.lt/

Šiais metais pirmą kartą į Nacionalinio žmogaus teisių forumo diskusijas bus įtraukti ir Lietuvos regionai – Lazdijai, Joniškis, Kėdainiai, Klaipėdos rajonas, o tarp jų – ir Utena. Šie regionai teletiltu tiesiogiai ir interaktyviai dalyvaus diskusijose, išreikš savo nuomonę, pasidalins patirtimi ir užduos klausimus taip, lyg fiziškai būtų Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Forumo dalyvių pranešimų bei diskusijų visą dieną bus galima klausytis Utenos viešojoje A. ir M. Miškinių bibliotekoje (Maironio g. 12). Neturintys galimybių atvykti į biblioteką visas forumo diskusijas galės stebėti tiesiogiai https://nztf.lt/ svetainėje arba LRT.lt  portale.

Utenos regiono forumo dalyviai teletilto pagalba dalyvaus diskusijoje „Vaiko teisė į kokybišką švietimą", kuri vyks nuo 16.45 val.  Šioje diskusijoje savo įžvalgomis dalinsis ir Akvilė Juškaitė, Lietuvos moksleivių sąjungos regioninės jaunimo politikos koordinatorė ir Utenos jaunimo reikalų tarybos narė.

Kviečiame visus Utenos regiono gyventojus sudalyvauti šiame forume. Atvykstant į biblioteką, prašome turėti galimybių pasą.