Biblioteka visiems – laisvė būti bendraujantiems kitaip

Jau turime galimybę kurti ir gaminti bendravimo korteles Panevėžio regiono gyventojams! Kaune vykusioje konferencijoje + visi kartu atradome „Bibliotekos visiems" viziją – laisvę būti. Taip pat pasirašėme bibliotekų prieinamumo manifestą, kurį imamės įgyvendinti.

Šiandien sakome: laisvė būti bendraujantiems kitaip ir dalinamės nauju įrankiu, priartinančiu mus prie „Bibliotekos visiems" vizijos.

Panevėžio regiono bibliotekų tinklas jau turi adaptyvią programinę įrangą „Boardmaker", kuri suteikia galimybę konkrečiais grafiniais simboliais, ženklais sukurti aktualią ir individualizuotą bendravimui skirtą medžiagą. Programa tinka bendravimui su žmonėms, turinčiais kalbos, elgesio ar emocijų, intelekto, įvairiapusių raidos, regos, autizmo spektro sutrikimų, cerebrinį paralyžių ir kt.

Kas yra „Boardmaker"? Tai kompiuterinė programa, kurioje saugoma 50 tūkst. konkrečių grafinių simbolių, ženklų, suskirstytų temomis. Programa yra patogi naudotis tėvams, pedagogams, logopedams ir kitiems specialistams, bendraujantiems su tikslinėmis grupėmis. Sukurtas bendravimo korteles (pvz., stiklinė reiškia „noriu gerti") galima išsisaugoti norimu formatu ir atsispausdinti. Programa naudotis paprasta – vartotojui pakanka pagrindinių kompiuterio valdymo įgūdžių.

Tapkite „Boardmaker" ambasadoriais. Jau nuo gruodžio mėnesio pradėkime teikti bendravimo kortelių kūrimo ir gaminimo paslaugą savo bibliotekos lankytojams! Ši paslauga ypatingai reikalinga šeimos nariams, prižiūrintiems specialiųjų bendravimo poreikių turinčius asmenis ar artimuosius su negalia, taip pat – specialistams, dirbantiems su šiomis tikslinėmis visuomenės grupėmis.

Kaip Jūsų bibliotekos lankytojai gali gauti bendravimo korteles?

1. Užsiregistravę individualiai kontaktinei „Boardmaker" programos naudojimo konsultacijai-mokymui Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. (Tik su galimybių pasu.) Po konsultacijos asmuo galės savarankiškai dirbti su „Boardmaker" programa bibliotekoje ir susikurti įvairių temų bendravimo korteles.

2. Užsakę nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojas pagal išsakytus lankytojo poreikius parengs teminį bendravimo kortelių rinkinį ir pateiks elektroninę kortelių rinkinio versiją, skirtą spausdinimui.

Ką gali nuveikti Jūsų biblioteka, kad vartotojams būtų dar patogiau?

1. Gruodžio 1-6 dienomis savo interneto svetainės naujienų rubrikoje paviešinti informaciją apie bendravimo kortelių kūrimo ir gamybos paslaugą. (Rekomenduojama informacija viešinimui ir „Biblioteka visiems" logotipas bus pateikti gruodžio 1 d.);

2. Paviešinti informaciją (gruodžio 1-6 dienomis) apie paslaugą savo interneto svetainėje esančioje „Biblioteka visiems" rubrikoje. (Informacija apie paslaugą šioje rubrikoje turėtų būti prieinama nuolat, kaip ir socialinės istorijos ar plakatai.);

3. Pasidalinti informacija apie paslaugą su tikslinėmis gyventojų grupėmis (ugdymo įstaigų specialistais, medicinos darbuotojais, neįgaliųjų organizacijomis, tėvais ir kt.);

4. Teikti (pagal poreikį) informaciją apie paslaugą savo rajono gyventojams;

5. Bendravimo kortelių spausdinimo paslaugą teikti pagal Jūsų bibliotekos įkainius;

6. Bendravimo kortelių laminavimo paslaugą teikti pagal Jūsų bibliotekos galimybes ir įkainius.

Kontaktinis asmuo dėl paslaugos viešinimo ir teikimo klausimais:

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje: Irmina Girnienė, Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , tel. (845) 502038.