760-asis Utenos miesto gimtadienis

Kaip ir kiekvienais metais, Utenos miesto gyventojai kviečiami paminėti miesto gimtadienį. Šiais metais Utenos kultūros centras, kartu su įvairiomis rajono įstaigomis surengė neeilinę šventę. Miesto gimtadienio renginiai vyko net savaitę.

Kiekviena savaitės diena turėjo pavadinimą parinktą pagal organizuojamų renginių temas ir prie 3 iš jų prisidėjome ir mes, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

Rugpjūčio 23-ąją, Pašnekesių dieną biblioteka gyventojus pakvietė pasikalbėti su knygos „Kunigas Ričardas" autore, žurnaliste Laima Lavaste ir kunigu Ričardu Doveika. Susitikimo metu svečiai dalijosi savo darbo kartu patirtimi ir knygos sukūrimo istorija. Kun. Ričardas Doveika papasakojo apie savo gyvenimo kelią ir pasirinkimą tarnauti Dievui ir žmogui, pasidalino savo įžvalgomis apie krikščionybę, tikėjimo kelią, mintimis apie pamatines šeimos vertybes, auklėjimą ir tėvų poziciją vaiko gyvenime, bendrystės ir atvirumo sau svarbą.

Po pašnekesių dienos, Utenos miesto gyventojus kvietėme į Menų dieną, kurios metu atvykusių į biblioteką laukė smagios pramogos. Pačius mažiausius šventės dalyvius pasitiko Bitutė ir Boružėlė, kurios su šypsena ir paruošusios prizus kvietė vaikučius žaisti su robotukais – bitutėmis. Šiek tiek vyresni lankytojai galėjo pasitikrinti savo žinias pažintinėje Kinect viktorinoje, pakeliauti po Uteną ir kitus miestus virtualios realybės akinių ir interaktyvaus dviračio pagalba. O suaugę galėjo dalyvauti Europe Direct Utena centro organizuojamame susitikime su žurnalistu, knygų autoriumi, bibliotekos globėju Andriumi Užkalniu. Diskusijos tema – „Fake news": informacija apie manipuliavimą ir kaip nuo to apsisaugoti. Renginio metu svečias pateikė klaidinančios informacijos viešinimo pavyzdžius, pristatė kaip yra sukuriama melaginga informacija ir kaip ji plinta. Pasidalino asmenine patirtimi ir mintimis, kaip to išvengti. Atvykę dalyviai taip pat galėjo užduoti klausimus ir diskutuoti su renginio svečiu.

Ketvirtadienį, Improvizacijų dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje viešėjo knygos „Dievas su šlepetėmis" autorius, aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Juozas Gaižauskas, kartu su aktore Emilija Latėnaite. Renginio metu, autorius pristatė savo knygą, bei papasakojo apie savo asmeninę piligriminę kelionę, patirtą stresą, skausmą ir atradimus. Juozas Gaižauskas sakė, kad knygą paskatino parašyti kelyje patirtas ribos peržengimas. Po knygos pristatymo aktoriai atliko savo muzikinę programą „Tarp mūsų tik vasara".

Džiaugiamės galėję prisidėti prie 760-ojo miesto jubiliejaus paminėjimo ir sukurti šventę Utenos gyventojams, juk Utena – laimingų žmonių miestas.