Naujosios kartos Europe Direct centro pristatymo renginys

Birželio pabaigoje Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Naujosios kartos Europe Direct centro atidarymo iškilmės, kurio metu partneriams, žiniasklaidai ir visuomenei pristatytos centro funkcijos ir veikla bei svečius džiugino trijų smuikininkių grupės Elektic Ladies koncertas.

Gegužės 1 d. devyniuose Lietuvos miestuose startavo Naujosios kartos Europe Direct centrai, kurie ir toliau padės gerinti piliečių suvokimą apie tai, kuo jiems naudinga ES, pristatys Europos Sąjungą, jos politiką ir vertybes visuose Europos kampeliuose. Skleis, kaip Europa kovoja su COVID-19 pandemija, įgyvendindama programą „NextGenerationEU" ir siekdama žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos, skatina ekonomikos atsigavimą.

„Pagal skirtą dotaciją 2021 - 2025 metams keičiasi ne tik Centro pavadinimas, bet ir funkcijos. Visos penkios užduotys, apie kurias jau kalbėjo Centro vadovė Dainora Narkūnienė, yra nukreiptos pasiekti pagrindinį tikslą - tapti visų Utenos apskrities gyventojų Centru, galinčiu išklausyti, rasti atsakymą, nukreipti ir diskutuoti visais ES aktualiais klausimais,- kalbėjo į atidarymo šventę atvykusi Europos komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos grupės asistentė Gražina Soltonienė. - Lietuvai tapus ES nare problemų sprendimas tapo lengvesnis. Jeigu nebūtume ES nariais ir su Covid'o iššūkiais būtų sudėtingiau kovoti".

Renginio dalyvius sveikinęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas kalbėjo, kad net ir didžiausi euroskeptikai mielai naudojasi Europos Sąjungos parama. O renginyje dalyvavę partneriai toliau džiaugėsi draugyste ir planuoja naujas veiklas, diskusijas ir dialogus su Europe Direct centru.

Centro priimanti organizacija yra Utenos A.ir M. Miškinių viešoji biblioteka, kur jis ir įsikūręs.

Europe Direct Utena centro vadovė

Dainora Narkūnienė