Fotografijos paroda „Pati sunkiausia kova"

Nuo balandžio 23 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos I aukšte televizorių ekranuose eksponuojama fotografės Ugnės Barsulytės paroda „Pati sunkiausia kova".

O pati autorė savo parodą pristato taip:

Sveiki,

esu Ugnė ir šiuo metu studijuoju fotografiją Kauno Kolegijos Menų ir Ugdymo Fakultete. Fotografija mane lydi jau seniai. Visada mėgdavau fiksuoti dalykus, kurie patraukdavo mano akį, taip „užknisdavau“ savo draugus, nes sustoti pasivaikščiojimo metu tekdavo labai dažnai. Vis labiau pradėjau domėtis šia meno kryptimi ir supratau, kad be to gyventi negaliu, fotografija man lyg gyvenimo varikliukas, kuris skatina tobulėti ir judėti toliau. Dabar tikrai manęs nesutiksite be fotoaparato kišenėje. Fotografuoju viską, tačiau arčiausiai širdies darbas su žmonėmis - portretai, mados fotografija. Kodėl? Todėl, kad man patinka matyti, kaip žmogus atsiskleidžia fotosesijos metu, kaip pradeda pasitikėti savimi, kaip pagaliau supranta, koks jis yra gražus, o šypsena pamačius rezultatus – man didžiausias komplimentas.

Šiuo ypač sunkiu laikotarpiu žmonės dažnai pameta save savyje ir kartais kova su savimi būna pati sunkiausia kova. Kasdieniai dalykai, kurie ankščiau teikdavo laimę, tampa beprasmiai, užduotys ar paprasti dienos darbai neapsieina be drebančių rankų ar sutrikusio kvėpavimo. Žmonių akys nebeatrodo kaip tiesiog paprastos praeivių akys: galvoje jos tampa akys, kurios tave kritikuoja, o garsus aplinkinių juokas visada atrodo skirtas Tau. Tu paskęsti ašarų upėje susirietęs ant savo miegamojo grindų. Tu užsidarai tarp keturių sienų, jausmus užmarinuoji minčių stiklainyje ir lieki pats sau vienas. Kiekvienas žmogus kovoja savo kovą, apie kurią tu nieko nežinai. Būk supratingas. Visada.

„Man sunku kvėpuoti ir aš užsimerkiu. Sunkus oro gniutulas spaudžia krūtinę, tarsi būčiau prarijęs visą lietaus debesį“, – teigia Haruki Murakami knygoje „Kafka pakrantėje“.

Ši fotografijų serija man labai brangi. Nuotraukose mano kursiokai, kurių pagalba bandžiau perteikti dažnas psichologines problemas tokias, kaip: nerimas, depresija, bipolinis sutrikimas, panika. Fotografijos darytos su sena juostine kamera – Mamiya 645, o jums matomi rezultatai yra mano pirmieji prisilietimai prie jos.

Tikiuosi patiks, tikiuosi pajausite, gero žiūrėjimo!

Nebijok kalbėti!

Jaunimo linija: 8 800 28888

Vaikų linija: 116 111