Chaimo Kurickio atsiminimų knygos sutiktuvės

2020 m. spalio 10 d. 15 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Chaimo Kurickio atsiminimų knygos „Išgyventi ir papasakoti" sutiktuvės.

Dalyvauja knygos vertėjas Edmundas Kutka, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danutė Selčinskaja, laikraščio „Utenos diena" redaktorius Vytautas Ridikas, poetas, publicistas, knygoje publikuotų eilėraščių vertėjas Petras Panavas, gidas-kraštotyrininkas Chaimas Bargmanas, kraštotyrininkas Valdas Valiūnas, mokytoja, kraštotyrininkė Danguolė Jonaitienė, publicistai ir vertėjai, artimi Chaimo Kurickio šeimos draugai

Tamara ir Georgijus Jefremovai.

~~~~~~

Žinia apie karo pradžią dvidešimtmetį jaunuolį pasitiko gimtoje Utenoje. Netikėti vokiečių armijos karo veiksmai vertė staigiai derintis prie naujų gyvenimo pokyčių. Kelias Kaunas-Daugpilis buvo užpildytas rusų tankais, įvairiu transportu ir šimtais besitraukiančių žmonių, daugumoje žydų.

Jau trečią karo dieną laiką teko skaičiuoti ne valandomis, o minutėmis. Chaimas Kurickis traukėsi su savo seserimis ir motina. Daugpilio stotyje pavyko įsėlinti į traukinį, vykstantį į Rygą. Jau pirmoje stotelėje traukinį sustabdė vokiečių desantininkai. Daugumai vykusių žydų teko tremtinių lemtis su tragiškoms pasekmėmis.

Chaimas Kurickis savo prisiminimuose aprašė visus patirtus karo baisumus, mylimos moters netektį, savo jausmus likimo draugei. Jis nuosekliai pildė to meto dienoraštį, paminėdamas svarbiausius įvykius ir datas.