Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga" finiše – rekordai ir dovanos

Jeigu visi Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga" dalyviai susikibtų rankomis, susidarytų net keliasdešimt kilometrų eilė! Labai simboliška, nes šių metų šūkis ir buvo – „Skaitymas mus jungia!". Jau penktą kartą vykusios smagios skaitymo skatinimo varžytuvės šiemet vėl pranoko organizatorių lūkesčius.

Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga" dalyvavo rekordinis skaitytojų skaičius – daugiau kaip 20 000 žmonių, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13934 skaitytojų (2019 metų rezultatai buvo atitinkamai 16 390 dalyvių ir 10 339 įveikusiųjų iššūkį). Iš viso per tris mėnesius trukusį Skaitymo iššūkį buvo perskaityta daugiau kaip 93 000 knygų!

„Atrodo jau banalu sakyti, kad rezultatai pranoko lūkesčius, nes kiekvienais metais tą ir sakome. Bet kitaip ir negalim sakyti. Negaliu atsigerėti užplūdusiu džiaugsmu, pasididžiavimu ir nekantrumu išdalinti prizus visiems Skaitymo iššūkio dalyviams. Smagu, kad šiais metais sukurta nauja sistema dalyvių nenuvylė, tapo lengviau prieinama ir pasiekiama, o bibliotekų bendrystė dar labiau sustiprėjo", – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė. „Skaitymo iššūkį" koordinuoja apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka.

Skaitomiausių ir geriausiai skaitytojų įvertintų knygų TOP'ai

Norintys įveikti vasaros Skaitymo iššūkį turėjo perskaityti 5 knygas:  Šiaurės šalių autoriaus; kurios pavadinime yra skaičius; knygą apie gamtą; knygą apie draugystę ir eiliuotą knygą. Daugiausiai Skaitymo iššūkyje perskaityta knygų apie draugystę, bene sunkiausiai dalyviams sekėsi rinktis ir skaityti eiliuotas knygas.

Džiugina tai, kad šįkart Skaitymo iššūkio dalyvių auditorija kaip niekad marga: jeigu ankstesniais metais aktyviausi dalyviai būdavo vaikai ir jaunimas iki 19 metų, šiemet juos pasivijo suaugusieji skaitytojai. Itin išaugęs susidomėjimas ir aktyvumas stebimas tarp skaitytojų nuo 64 metų. Be abejo, tai didelis Lietuvos bibliotekininkų nuopelnas, kurie net atokiausiuose šalies kampeliuose paskleidė žinią apie „Vasarą su knyga" ir pakvietė savo skaitytojus dalyvauti.

Skaitymo iššūkio populiariausių knygų „tope" – literatūros klasika tapusios vaikiškos knygos bei suaugusiųjų literatūra. Jaunieji Skaitymo iššūkio dalyviai vienu metu nušovė du zuikius – atlikdami skaitymo užduotis noriai skaitė tas knygas, kurios yra mokiniams rekomenduojamuose knygų sąrašuose. Taip populiariausių knygų sąraše atsidūrė S.Paltanavičiaus „Gamtos metų ratas", E.M.Remarko „Trys draugai", A.Lindgren „Pepė Ilgakojinė", V.Šekspyro „Romeo ir Džiuljeta". Aukščiausius įvertinimus gavusių knygų sąraše atsidūrė S.Hartnett  „Sidabrinis asiliukas", P.Forde „Žodžių sąrašas", J.Hassen Khemiri „Viskas, ko neprisimenu", V.Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnas".

Išdalinti prizai džiugins ilgai

Sėkmingai įveikusieji Skaitymo iššūkį dalyvavo loterijoje, kurioje laimėjo 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Taip pat išdalinta daugiau kaip pusšimtis knygų, kurias aktyviausiems skaitytojams dovanojo Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje bei leidykla „Baltos lankos". Laimėtojų sąrašas skelbiamas https://vasarasuknyga.lt/2020/09/03/skelbiame-laimetoju-sarasa/ Kiekvienas Skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolėmis, kurį pasodinus į žemę džiugins vaistinių melisų, čiobrelių ir ramunėlių derlius.

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, Šiaurės ministrų tarybos biurui, LRT, leidyklai „Baltos lankos" ir parteriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.