Bibliotekoje pristatyta publicistinė knyga „Kabinetas 339"

Kovo pradžioje bibliotekoje žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė pristatė pirmą tokio tipo Lietuvoje publicistinę knygą „Kabinetas 339". „Anot premjero, tai mokslinės fantastikos knyga, kurios jis neskaitė ir neskaitys", - renginio pradžioje juokavo autoriai.

Šis tiriamosios žurnalistikos darbas gali būti skaitomas tarsi detektyvas, tačiau knyga „Kabinetas 339" kalba apie tikrus įvykius, nutikusius Lietuvos politikoje. Nors kabinetas 339 yra premjero Sauliaus Skvernelio, knyga nėra vien apie jį. „Pirmiausia knyga yra apie tiriamąją žurnalistiką, užkulisius, žurnalistų darbą, taip pat apie vyriausybę, premjero aplinką, slaptuosius patarėjus. Iš pradžių knyga turėjo net visai kitą pavadinimą", - knygą pristato žurnalistai.

Šalia tiriamosios žurnalistikos darbo užkulisių, knygoje piešiamas realus Lietuvos politikos vaizdas: pažintys ir susitarimai, nešvarūs šešėliniai žaidimai, vis dar klestinti korupcija. Susitikimo metu autoriai pasakoja, jog atlikdami savo tyrimą susidūrė ir su spaudimu bei šantažu. „O sunkiausia tapo dirbti, kai premjero komanda ėmė stipriai riboti prieigą prie bet kokios informacijos. Ir tai paveikė ne tik mūsų, kaip tyrėjų, bet ir redakcijos darbą bei visus kitus Lietuvos žurnalistus, rašančius apie aktualijas bei politiką",- atkleidžia žurnalistų duetas Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė.

Paklausti, kodėl ir kaip atsirado knyga, autoriai pasakojo, jog 2018-ųjų metų pavasarį 15min žurnalistai iš savo informatoriaus gavo žinutę apie įtartiną Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio komandos sutartį su privačia energetikos įmone. Žurnalistus gauta informacija sudomino ir taip prasidėjo metus trukęs Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės tyrimas, kuris galiausiai nugulė į knygą „Kabinetas 339". Tyrimo objektai – įtartini premjero aplinkos ryšiai bei purvini valstybės vardu pasirašomi sandoriai.

Knyga rekomenduojama visiems, kurie neabejingi, kas vyksta Lietuvoje, nori detaliau susipažinti su politika ir žurnalistų darbu. Knygą, anot autorių, lengva skaityti, nes istorija pateikta paprastai ir suprantamai.

Dainora Narkūnienė