Algirdas Kaušpėdas pristatė pirmąją savo grožinės literatūros knygą: „Tai pasakos suaugusiems"

Paskutinį lapkričio penktadienį Architektas, grupės „Antis" lyderis Algirdas Kaušpėdas bibliotekoje savo pirmąją grožinės litaratūros knygą „Gyveno kartą bičas ir kaimynas. Pokalbiai prie alaus".

Knygą sudaro 80 trumpų novelių, iliustruotų architekto Arūno Kavaliausko piešiniais.

Kaip rašoma ant knygos viršelio, tai eklektiška, nenuoširdi, ironiška knyga. Todėl šią knygą patartina skaityti labai atsargiai, nedidelėmis dozėmis, nuolatos abejojant teikiamomis įžvalgomis. Knyga turėtų sudominti nieko neieškančius ir nemąstančius žmones, taip pat vietinius zombius, politikos ligonius, nevisaverčius, emigruoti pasiruošusius LR piliečius, žodžiu, daugelį Lietuvos skaitytojų.

Vakaro metu autorius skaitė noveles iš savo naujosios knygos, kuriose prie alaus su humoru aptariamos įvairios gyvenimiškos situacijos. Knygos herojai bičas ir kaimynas tyli arba kalbasi nuolatos gerdami alų. Prie alaus gvildenamos įvairiausios nūdienos temos: nuo gyvenimiškų iki pseudofilosofinių, nuo anekdoto iki grotesko. Visos šioje knygoje aprašytos istorijos nužiūrėtos realiam gyvenime, tačiau neturi nieko bendro su autorių biografija. „Bičas yra mano fantazijos vaikas, jis pilnametis, bet bėda ta, kad sulėtinto brendimo. Jis vaikiškas, nes be paliovos klausia. Taigi, man, autoriui, pabėgti nuo bičo kalbų ir darbų vargu ar pavyks. Prieš skaitytojus ir kontrolierius teks atsakyti", – sako knygos autorius A. Kaušpėdas.

„Gyveno kartą bičas ir kaimynas. Pokalbiai prie alaus" 3000 egzempliorių tiražu išleido leidykla „Tyto Alba". Algirdas Kaušpėdas paminėjo,  kad jo tėvai yra kilę iš Andrioniškio. Tikliau iš Paandrioniškio kaimo, todėl jis jaučiasi artimas šiam kraštui, o pardavęs savo knygas, pinigus žada paaukoti Andrioniškio bažnyčios įgarsinimo aparatūros atnaujinimui.

Parengė Dainora Narkūnienė