2019-ieji Juozo Tumo – Vaižganto metai

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje projekto „Vaižganto keliu – atrandame, pažįstame, kuriame" metu fotonuotraukose  įamžintas Svėdasų krašto kultūros paveldas. Paroda veiks 2019 lapkričio 5-30 dienomis. Kviečiame aplankyti ir pažinti!

~~~~~

Lapkričio 5 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pradedama eksponuoti Juozo Tumo -Vaižganto metams skirto projekto „Vaižganto keliu – atrandame, pažįstame, kuriame" fotografijų paroda. Fotonuotraukose įamžintas Anykščių rajone esančio Svėdasų miestelio apylinkių bei šalia besišliejančios Rokiškio rajono Juodonių vietovės kultūros paveldas. Nuotraukų autoriai Anykščių rajono Kavarsko pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro ir Rokiškio rajono Kamajų A. Strazdo gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai. Jie aplankė kultūros paveldo vietoves ir fotonuotraukose fiksavo istorinius, architektūrinius, archeologijos ir gamtos objektus, bylojančius apie Lietuvos valstybės raidą. Projekto tikslas giliau pažinti bei suvokti kultūros paveldą, architektūros ir kraštovaizdžio dermę, gamtos ir žmogaus sukurtų vertybių darną. Taip pat ugdyti jaunų žmonių smalsumą ir pagarbą istorinei praeičiai ir jos išsaugojimui.  Ne mažiau svarbu, kad buvo suvokta, jog maži miesteliai ir atokesnės vietovės yra turtingos ne tik  žymiomis ir svarbiomis Lietuvai asmenybėmis, istoriniais įvykiais, bet ir išlikusiu kultūros paveldu unikaliame kraštovaizdyje.

Projektą vykdo Viešoji įstaiga „Atvertos langinės".

Dalyviai ir partneriai - Kamajų A. Strazdo gimnazija (Rokiškio r.), Kavarsko  pagrindinė mokykla daugiafunkcis centras (Anykščių r.), Svėdasų seniūnija, istorijos mokslų daktaras Gediminas Petrauskas, A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Utenos turizmo informacinis centras, Anykščių verslo ir turizmo informacinis centras, Anykščių krašto laikraštis „Šilelis"

Projektą iš dalies remia Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos