Pristatyta naujausia Rūtos Janutienės knyga

Kovo 12 dieną sausakimšoje bibliotekos konferencijų salėje pristatyta žurnalistės, televizijos laidų kūrėjos, knygų „Nuslėptoji „Williams" atėjimo istorija", „Raudonoji Dalia", „Dinastija" autorės Rūtos Janutienės naujausia knyga  „Ir saugok mus nuo piktojo".

Žurnalistė naujausioje savo knygoje „Ir saugok mus nuo piktojo" remiasi dviejų, gerai nužinomų, nuteistų kalinių Henriko Daktaro ir Vlado Belecko pasakojimais ne tik apie šešėlinį Lietuvos elito gyvenimą, kurio veikėjus skaitytojas puikiai atpažins - nuo teisėsaugos šulų, kunigų ir politikų iki garsių žurnalistų, menininkų ir verslininkų, bet joje nemažai ir „daiktinių įrodymų": nuotraukų iš  Daktaro ir Belecko asmeninių albumų.

Knygos dėmesio centre - praėjusio amžiaus 9 dešimtmečio pabaigos – 10 dešimtmečio pradžios Lietuva ir tuomečiai įvykiai, kurių šleifas, jaučiamas ir šiandien mūsų gyvenime. Knygoje atskleidžiama, kaip veikė pogrindinis laukas, kaip vogdavo, kaip plėšdavo, kaip tardavosi, kaip prekiaudavo, kaip išsisukdavo, kaip ir ką papirkinėdavo, kiek kainuodavo išsipirkti iš teisėsaugos. „Nesakau, kad ši knyga bus kokia nors bomba, bet tai istorija, iš kurios didele dalimi atsiradę dabartiniai santykiai, dabartinis gyvenimas ir klampios vietos. Kartais matai teismo sprendimą ir nesupranti logikos, kodėl taip pasielgta. Ir staiga išvysti, kaip tie žmonės susiję, kaip vienas kitą gelbsti. Knygoje norėjau papasakoti apie dešimtąjį dešimtmetį ir kaip jis išklaipė gyvenimą: žmonės išėjo į Sąjūdžio mitingus, o grįžę rado apvogtus namus", – savo knygos tikslą apibendrino R. Janutienė.

Dainora Narkūnienė