Sąjūdžio istorijai prisiminti

2018 – uosius  Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Sąjūdžio metais. Prieš 30 metų gimęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis budino Lietuvą į žygį už savo Tėvynės laisvę, nepriklausomos Valstybės atkūrimą. 1988 metų vasarą ir rudenį per Lietuvą nuvilnijo tūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, įvairiuose Lietuvos regionuose įsteigtos Sąjūdžio rėmimo grupės prisidėjo prie Lietuvos valstybės atkūrimo.

Tokia grupė 1988 rugpjūtį įkurta ir Utenoje, o sekančių metų vasario 16-ąjai paminėti išleistas Sąjūdžio laikraštis „Aukštaitis", tapęs kelio į nepriklausomybę kronika ir žinių apie tą laikmetį šaltiniu.

Jaunoji karta Sąjūdžio laikų jau neatmena, jo dvasią primiršo ir vyresni, todėl svarbios iniciatyvos priminti, koks reikšmingas bendruomenės susitelkimas siekiant bendro ir kilnaus tikslo ėmėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka inicijuodama projektą virtualiam Sąjūdžio Utenos krašte ištekliui sukurti. Įgyvendinant projektą parengta ši interneto svetainė, kur publikuoti visi bibliotekos išsaugoti Utenos Sąjūdžio laikraščio „Aukštaitis" egzemplioriai, vyresnio amžiaus žmonių – Sąjūdžio dalyvių prisiminimai, nuotraukos ir dokumentai iš privačių archyvų. Svarbiausi to meto faktai ir įvykiai užfiksuoti edukaciniame vaizdo filme.

Tokiu būdu interneto vartotojams tapo prieinami 31 „Aukštaičio" laikraščio numeris, 13 unikalių atsiminimų ir straipsnių, o gausią tekstinę informaciją papildo nuotraukų galerija.

Interneto adresas www.sajudisutenoje.lt

Kviečiame skaityti, žiūrėti ir prisiminti.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba