Antano Žilėno knygos „Parubežys ir parubežiniai" pristatymas

2018 m. gruožio 6 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Antano Žilėno knygos „Parubežys ir parubežiniai" pristatymas. Dalyvaus autorius Antanas Žilėnas ir aktyvus visuomenės veikėjas, liaudies ir patriotinių dainų atlikėjas Rimantas Klimas.

Veiks paroda „Utenos pasienio policijos baro istorija iki 1939 m. pabaigos"

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~

Antanas Žilėnas – inžinierius, ilgus metus dirbęs statybos organizacijose Vilniuje. Atkūrus nepriklausomybę jis dirbo Lietuvos kariuomenėje, vėliau – keliose valstybės įstaigose. Pats Antanas kilęs iš Utenos krašto Ignotiškio kaimo, netoli nuo Tauragnų. 2014 m. išleido knygas „Prisiminimų labirintais" ir „Kelias" (apie krašto šviesuolį kunigą J. Breivą).

Knygą „Parubežys ir parubežiniai" A. Žilėnas skyrė Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiui ir Pasienio policijos 95 metų sukakčiai paminėti. Pasak A. Žilėno, knygoje daugiausiai dėmesio skirta Pietryčių Lietuvos (Utenos baro) parubežio apsaugos istorijai, pasieniečiams, garbingai saugojusiems administracinę liniją su Lenkija.

Surinkta daug duomenų bei prisiminimų apie žemiečius, saugojusius sieną ne tik Utenos baro ruože, bet ir kituose Lietuvos pasienio baruose, apie jų likimus per visų okupacijų metus. Knygoje pateikti 219 pasieniečių biografiniai duomenys.