Baigiamasis renginys savanorystei ir draugystei

Baigiantis devynių mėnesių savanorystei bibliotekos savanorė Almira Nizamova iš Rusijos sukvietė moksleivius į finalinį renginį – viktoriną „Rusų kalbos žinovai", kuriame netrūko azarto bei gerų emocijų ir padėkų.

Prieš devynis mėnesius į Utenos biblioteką atvykusi pagal Europos Savanorių Tarnybos (angl. European volunteer service, EVS) Erasmus + programą Almira jau gruodžio pradžioje palieka  Lietuvą ir baigia savanorišką veiklą bibliotekoje. Mergina ne tik organizavo įvairias veiklas bibliotekoje, bet daug bendravo su Utenos moksleiviais: dalinosi savo savanorystės patirtimi bei pasakojo apie savo šalį, kultūrą, tradicijas.

Almira labai draugiška mergina, todėl sugalvojo mokiniams padėkoti už gražų bendravimą tarpusavyje ir pakvietė juos į baigiamąjį renginį – viktoriną „Rusų kalbos žinovai". Viktorinoje dalyvavo Aukštakalnio progimnazijos aštuntokai, kuriuos rusų kalbos moko mokytoja Lilija Makarova ir Dauniškio gimnazijos pirmokai su rusų kalbos mokytojomis Lina Slavinskaite ir Zina Kasakovskaja. Moksleiviai varžėsi,  atsakinejo į klausimus, mokėsi greitakalbių, žaidė interaktyvų žaidimą Kahoot platformoje „Ką jūs žinote apie Rusiją...". Laimėjo Aukštakalnio progimnazijos moksleiviai. Almira dalyvius apdovanojo prizais: atšvaitais ir saldainiais. Mokyklos, kaip padėką, Almirai įteikė gėlių, padėkos raštą už bendradarbiavimą su mokiniais ir rusų kalbos, kultūros bei papročių pristatymą.

Savanorė savo praktikos metu susidraugavo ne tik su bibliotekos kolektyvu, kitais savanoriais, bet ir su Utenos moksleiviais. Jie nuolat kvietėsi ją į mokyklas, noriai bendravo, džiaugėsi jos vizitais ir įžvalgomis apie savonorystę, savo šalį bei Lietuvą.

Parengė Dainora Narkūnienė