Dokumentinis filmas „Iš kur tas švytėjimas"

2018 m. lapkričio 27 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio filmo „Iš kur tas švytėjimas"  (52 min.) peržiūra ir pristatymas.

Dalyvauja  filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė.

Maloniai visus kviečiame!

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kino centras

~~~~~~~~

Dokumentiniuose pasakojimuose režisierė A. Marcinkevičiūtė yra įamžinusi ne vieną išskirtinę asmenybę – rašytoją Jurgį Kunčiną (Beveik laimingas, 2004), kino režisierių Raimondą Vabalą (Laiku suspėjome pasikalbėti, 2006), rašytoją Renatą Šerelytę (Sapno siūlas, 2007), poetą Justiną Marcinkevičių (Prie rugių ir prie ugnies, 2010) ir kt.

Šįkart jos filmo heroje tapo N. Saukienė – tapytoja, mama, močiutė, dailininko Šarūno Saukos žmona. Menininkė su vyru gyvena atokiame Dusetų miestelyje, kuriame režisierė pirmą kartą ir išvydo N. Saukienės darbus. „Nesu meno kritikė, tiesiog pajutau, kad tie darbai turi būti didelio meistro nutapyti", – viename interviu yra sakiusi A. Marcinkevičiūtė. Kaip pasakoja filmo autorė, sukurti filmą ją vedė noras sužinoti, kaip tapytojai pavyksta suderinti kūrybą su paprastu gyvenimu – aukštą meną su žemiškuoju pasauliu. Tačiau įtikinti N. Saukienę filmuotis nebuvo lengva. Režisierei padėjo menininkės atžalos.

Režisierė: Agnė Marcinkevičiūtė
Operatorė: Kristina Sereikaitė
Kompozitorius: Antanas Jasenka