Dokumentinis filmas „Močiute, Guten tag!"

2018 m. lapkričio 6 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio filmo „Močiute, Guten tag!" (84 min.) peržiūra ir pristatymas.

Dalyvauja  filmo režisierė Vilma Samulionytė.

Maloniai visus kviečiame!

Dalinai projektą finansuoja Lietuvos kino centras

~~~~~~~~

Dokumentiniame kelio filme dvi seserys Jūratė ir Vilma – kino režisierė ir fotografė – leidžiasi į kelionę ieškoti savo šaknų. Šioje kelionėje jos tikisi įminti dramatiško savo močiutės vokietės Ellos Fink gyvenimo paslaptis.
Ella Fink buvo kilus iš Lietuvos vokiečių mažumos, kuri pagal nacistinę „Heim ins Reich" politiką buvo kviesta grįžti į Vokietiją II-ojo pasaulinio karo metu. Tačiau 1944 m. ji atsiskyrė nuo šeimos ir dėl neaiškių priežasčių sugrįžo į Sovietinę Lietuvą. Kodėl ji tam ryžosi? Juk šis žingsnis apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis.
Besigilindamos į savo šeimos istoriją, seserys atras netikėtų tabu, užslėptą kompleksą būti vokiečiu Sovietinėje santvarkoje bei pasikartojančias savižudybes šeimoje. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu seserims kils vis daugiau klausimų, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti?

Kalba: lietuvių, vokiečių
Subtitrai: lietuvių
Autorės ir režisierės: Jūratė Samulionytė & Vilma Samulionytė
Prodiuserės: Ieva Norvilienė/TREMORA (Lithuania) & Dagmar Blume-Niehage/DAGSTAR FILMS (Germany)
Operatorius: Audrius Zelenius
Garso režisierius: Martynas Tamulis
Kompozitorius: Markus Aust
Montažo režisieriai: Linas Grubys & Nele Jeromin
Montažo konsultantė: Gesa Marten