Literatūrinis spektaklis

Spalio 25 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje literatūrinis spektaklis "Maironis. Prikelkime Lietuvą mūsų" (rež. Alvyda Čepaitytė-Sipienė). Maironio poeziją skaitys aktoriai: kraštietė Regina Paliukaitytė, Lilija Žadeikytė, Agnė Gregorauskaitė, Romualdas Gudas, Romualdas Jarašauskas, Virgilijus Kubilius. Muzikuos Aistė Bružaitė ir Antanas Jonušas.  Maloniai visus kviečiame!

Literatūrinis spektaklis „Maironis. Prikelkime Lietuvą mūsų", skirtas 150-osioms Maironio gimimo metinėms paminėti.Spektaklyje Maironio poeziją skaito aktorės, Regina Paliukaitytė, Lilija Žadeikytė, Agnė Gregorauskaitė, aktorius Romas Gudas taip pat kino ir televizijos režisieriai Virgilijus Kubilius ir Romualdas Jarašauskas. Spektaklio režisierė Alvyda Čepaitytė-Sipienė.
Ilgus metus dirbusiai vaidybos ir scenos kalbos dėstytojai Alvydai Čepaitytei-Sipienei scenoje rūpi išgirsti ne kanonišką Maironio perskaitymą, o naujas jo kūrinių interpretacijas: „Neteisingai suvokiant romantiką ir lyrizmą yra pavojus Maironio poeziją „nusaldinti". Stengiausi aktorius įtikinti ne graudžiai gailėti to, kas kadaise buvo, o 19-ame amžiuje sukurtas eiles atskleisti šiuolaikinio žmogaus jausena". Spektaklio idėjos autorė žiūrovams nori parodyti, koks kovotojas buvo Maironis, kaip mylėjo savo tėvynę bei stengėsi pakelti tėvynainių dvasią ir, svarbiausia - prižadinti žmonių pasididžiavimą bočių šalimi.
Pačiai režisierei Maironio kūrybos didybę ir esmę geriausiai atskleidžia išsakyta poeto amžininko, rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto mintis: „Jei Maironis būtų buvęs tuščiu jausmų ir svajonių eilininkas, jam būtų niekas vainiko nepynęs, kad ir kažin kaip būtų tyriliavęs savo vamzdeliu. Bet Maironis ne vamzdžiavo, o pūtė smarkius trimitus, skardžius ragus, kurie ne tiek galingai, kiek širdingai šaukė tautiečius į gyvenimo kovą".