Dokumentinio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūra ir pristatymas

2018 m. spalio 5 d. 16 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" (111 min.) peržiūra, pristatymas.

Dalyvauja filmo scenarijaus autorius ir prodiuseris Arūnas Matelis.

Dalinai projektą finansuoja Lietuvos kino centras.

Maloniai visus kviečiame!

~~~

Arūnas Matelis yra vienas iš nedaugelio Europos kino režisierių, apdovanotų bene reikšmingiausiu JAV kino industrijos prizu – Amerikos Režisierių Gildijos (angl. DGA) apdovanojimu už išskirtinius nuopelnus režisūrai dokumentiniame kine. Šis apdovanojimas režisieriui atiteko už jo pirmąjį ilgo metro filmą „Prieš parskrendant į Žemę".

„Arūno Matelio režisūriniame bagaže per 10 kūrybinės dokumentikos filmų, iš kurių net keletas – tarptautinių festivalių laureatai, Kanų („Režisierių savaitės" ir „Kritikų savaitės" programos), Roterdamo, Turino, Maskvos ir kt. festivalių dalyviai.

1992-aisiais Arūnas Matelis įkūrė vieną pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje „Studio Nominum", kurioje prodiusavo ir koprodiusavo daugiau nei 30 kūrybinės dokumentikos filmų. Studijoje sukurti filmai buvo atrinkti dalyvauti keliolikoje tarptautinių kino festivalių, pelnė per 20 tarptautinių apdovanojimų ir buvo parodyti dešimtyje Europos bei Azijos televizijų.

Arūnas Matelis yra Europos kino akademijos narys, Amerikos kino akademijos patvirtinto lietuviško filmo atrankos „Oskarui" komiteto pirmininkas. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patikėtinių tarybos pirmininkas. Arūnas Matelis yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

Dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta"Režisierius Arūnas Matelis grįžta į kino ekranus su nauju filmu apie herojus, liekančius šešėlyje, ir pasaulį, į kurį buvo uždrausta pažvelgti kino kūrėjams 43 metus. Filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d'Italia". Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.
„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" jau pelnė pripažinimą užsienyje: Varšuvos tarptautinis kino festivalis 2017 - Geriausias dokumentinis pilnametražis filmas, Minsko tarptautinis kino festivalis „Listapad" 2017 - Geriausias dokumentinis pilnametražis filmas ir Žiūrovų prizas už geriausią dokumentinį filmą, Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas - Geriausias 2017 metų filmas.

Režisierius ir scenarijaus autorius –  Arūnas Matelis
Scenarijaus bendraautorė – konsultantė: Edita Pučinskaitė
Operatoriai: Mark Olexa, Ivars Zviedris, Simone Rivoire, Giordano Bianchi, Valdis Celmins, Audrius Kemežys, Giacomo Becherini, Paolo Beniti, Vincent O'Callaghan, Arūnas Matelis, Fabio Saba, Jose Luis Gonzales
Kompozitorius: Alberto R Lucendo
Montažas: Mirjam Jegorov
Garso Dizainas: Raf Enckels
Prodiuseriai: Arūnas Matelis & Algimantė Matelienė, Elena Filippini & Stefano Tealdi & Edoardo Fracchia, Mark Olexa & Francesca Scalis, Bram Crols & Mark Daems, Uldis Cekulis, Deaglan Ó Mochain, Jeremiah Cullinane, Rafa Molés & Patricia Velert & Pepe Andreu
Šalys: Lietuva, Italija, Belgija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija