Vakaras su naujausiomis Reginos Katinaitės - Lumpickienės knygomis

Poetė, vertėja Regina Katinaitė – Lumpickienė, išleidusi kelias poezijos knygas, vieną vertimų, šįkart bibliotekoje pristatė naujausią knygą „Tapuolia pūkas aky", kuri yra jau trečioji, parašyta aukštaičių tarme, ir inscenizacijų „Devyni žingsneliai pasakų debesimis".

„Poetės gyvenimo filosofija yra plėtojama per tarmišką kalbą ir jos ryšį su gamta. Pirmiausiai jaučiu jos meilę gimtajai kalbai ir gimtajai vietai, kuri natūraliai išskleidžia lietuvišką prigimtį. <...> Ir vis labiau skaitant šią knygą supranti, jog lietuviui buitis yra būtis", - kalbėjo apie rinkinį mokslų daktarė Ieva Rudžianskaitė vakaro metu. Ir kaip rašoma anotacijoje: „Naujoje knygoje „Tapuolia pūkas aky" autorė lieka ištikima sau: asketiška forma, taupus tarmiškas žodis, šviesiai liūdna eilėraščių melodija. Kiek ryškiau švytuoja kelionės motyvas. Iš namų į namus. O kur dar? Juk nugyventas laikas, daugybės kasdienybių patirtis, sutikti žmonės ir jų sukurti šurmuliuojantys miestai, kultūrų įvairovė - niekas nepajėgė pakeisti namų traukos, kuriuose tarp įprastos buities rakandų, gyvūnų ir gyvių, augmenijos, ramiai ar paskubomis beriamų poterių vyravo tokia jauki harmonija".

Vakaro metu poetės kūryba džiaugėsi abiejų knygų leidėjai, poetai Viktoras Rudžianskas ir Vytautas Kaziela, sveikino kolegos, šeima, bibliotekos kolektyvas, draugai ir kūrybos gerbėjai. Utenos kultūros centro dainavimo studija„Decima" (vadovė Gražina Kapčiuvienė) atliko keletą dainų, kurioms tekstus padovanojo taip pat poetė Regina Katinaitė – Lumpickienė.

Parengė Dainora Narkūnienė