Su dviračiu į Utenos gimtadienį

Praūžė Utenos miesto 757 – asis gimtadienis su derlinga, kaip ir dera rudeniui, programa ir dalyvių skaičiumi. Biblioteka visą savaitę, rugsėjo 3 – 8 dienomis, švęsdama gimtadienį, kvietė į renginius, parodas, o į miesto gimtadienio mugę atvyko su interaktyviu dviračiu.

Savaitės pradžioje vyko aktoriaus Justo Tertelio  autorinis vakaras „Dainos, špagos ir kiti sielos trupiniai". Rugsėjo 6 d. pilna bibliotekos salė susirinko į poeto, prozininko ir dramaturgo Petro Panavo šventinį vakarą „Tai aukšta Aukštaitijoj, tai šviesu", skirtą paminėti 85-ąjį gimtadienį. Galerijoje nuo rugsėjo 4 d. veikia paroda „Žmogus sutvertas kurti...", skirta poeto Petro Panavo 85-mečiui ir dailininko Vytauto Petronio 95-mečiui.

Į miesto mugę šiais metais atvykome su interaktyviu dviračiu ir sulaukėme labai daug svečių.  Pakeliauti po Uteną, Zarasus, Daugpilį ir Preilius interaktyviu bibliotekos dviračiu panoro ne tik būrys vaikų, bet ir ambasadorius Vygaudas Ušackas, mero patarėjas Gintautas Petravičius, svečiai iš Baltarusijos. Interaktyvus dviračio turas „Kelionė dviračiu po Pietų Latviją ir Rytų Lietuvą" sukurtas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje"/Network-DigiHubs. Bibliotekos lankytojai, mindami dviratį, gali virtualiai susipažinti su keturių pasienio regionų gamtos ir kultūros paveldu.

Kaip ir kasmet vyko tiesioginė bibliotekos laidos „Stotelė – biblioteka" transliacija, kurios metu kalbinome Informacijos išteklių ir inovacijų diegimo skyrius vedėją Laimą Lapinienę, kuri pristatė projektą ir populiarųjį dviratį, kolegė Jurgita kalbėjosi su bibliotekos savanore iš Rusijos Almira bei kvietėme į artėjančius rugsėjo ir spalio mėnesio renginius.

Apsukę ratą po pietų Latviją, Rytų Lietuvą , o svarbiausia sudalyvavę Miesto gimtadienyje, su  geromis nuotaikomis ir gražiais įspūdžiais vėl grįžome į biblioteką. Vėl lauksime svečių, skaitytojų ir naujų idėjų.

Parengė Dainora Narkūnienė