Romano „Audriaus Pūkelio meiliškos kalvarijos" sutiktuvės

2018 m. birželio 14 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje  vyks kuktiškėno, 90-ąjį pavasarį švenčiančio rašytojo Prano Treinio naujo teatrinio romano „Audriaus Pūkelio meiliškos kalvarijos" sutiktuvės.

Dalyvauja knygos autorius Pranas Treinys, literatūrologas prof. Petras Bražėnas, aktorius, Teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis. Ištraukas iš romano skaito aktorė Alvyda Čepaitytė. MALONIAI VISUS KVIEČIAME!

~~~~~~~

Treinys Pranas – gimė 1928 05 15 Kuktiškėse, Utenos raj. Baigęs Dramos studiją, studijavo Vilniaus universitete istorijos ir filologijos fakultete. Lietuvos akademinio dramos teatro aktorius, o nuo 1958–1991 m. jo direktorius. Nuo 1966 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Knygų  „Banko balandžiai", „Saulėlydžio vieversys",  „Ančiuko kryžius", „Ragana, pelė ir Faustas", „Tėvai ir krikštatėviai",  „Laumės juosta",  „Jievaro tiltas",  „Paparčio žiedas", „Septynios prakeiktos nuotakos",  „Atsisveikinimas su teatru",  „Aktoriaus  pravaikšta", „Aktoriaus Anupro meilė", „Aktorė", „Šilojų midus",  „Šilų poringės", „Ragana Marija", „Tango su arkangelu Gabrielium", „Meilės pasaga" ir ką tik išleisto romano „Audriaus Pūkelio meiliškos kalvarijos" autorius.

„Prano Treinio kūrybos žodžiai žydi: mirga marga gražiomis detalėmis, gražiais vaizdais. Šis grožis yra ypatingos dvasinės energijos ženklas. Gal taip yra dėl to, kad autorius gimė gegužės viduryje, kai žydėjimas mus svaigina, augina, kelia nelauktų, galbūt net sunkiai paaiškinamų įsivaizdavimų? Gal taip yra, nes Pranas Treinys – dviejų meno rūšių (literatūros, teatro) atstovas? O gal kad tikras Aukštaitijos dainius? Man vis atrodo, jog galvodami apie 90-metį mes mąstome ir apie kūrėjo asmenybę. Kiek daug žmonių kalba apie šį didį menininką kaip labai paprastą, gebantį bendrauti su bet kuo, gebantį padėti, besistengiantį gyvenime matyti kuo daugiau šviesių akimirkų."

Stepas Eitminavičius