Pristatyta trečioji V. Šmigelsko kelionių knyga

Balandžio 4 d. bibliotekoje pristatyta „Anykštos" žurnalisto, keliautojo Vidmanto Šmigelsko trečioji kelionių knyga „10 000 kilometrų per Rusiją", kurioje aprašomi autoriaus ir jo kelionės draugų įspūdžiai, keliaujant per Rusiją traukiniu nuo Maskvos iki Vladivostoko.

Kraštiečiams knyga buvo pristatyta Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje. O bibliotekoje renginį vedė, V.Šmigelską kalbino bei saulėgrąžas dalino „Utenos diena" vyr. redaktorius Vytautas Ridikas ir žurnalistė Elvyra Sabalytė.

„Tai knyga apie kelionę, kuri lyg ir betikslė. Tikslas – pats keliavimas, mat daugiau nei tris savaites trukusiame žygyje per visą Sibirą iki Vladivostoko daugiausia laiko praleidome transporto priemonėse, nei kojomis jausdami žemę. Kelionės aprašymas ironiškas, kartais sarkastiškas, gal dėl to, kad man skauda. Gal būtent dėl to, kad man skauda, aš nežinia ko vis važiuoju į Rusiją. Matyt, Rusijoje ieškau vietų, kur jausčiausi gerai, o kai nerandu – pykstu", - įžangoje rašo V.Šmigelskas. Žurnalistas, pristatydamas knygą, kalbėjo, jog Rusija labai didelė ir skirtinga. Jei Maskvoje net tualeto valytoja save pristato kaip svarbią ir reikšmingą, nes ji gyvena Maskvoje, tai kuo toliau nuo sostinės, tuo žmonės nuoširdesni ir kuklesni.

Po renginio svečiai buvo vaišinami tradiciniu rusišku maistu: lašiniais su juoda duona ir raugintais agurkais, saldainiais, meduoliais.

Parengė Dainora Narkūnienė