Atidaryta Justino Krasucko paroda

„Pastaraisiais metais pagrindinis mano kūrybos įkvėpimas kyla iš laukinės gamtos. Šioje parodoje pristatau savo kūrinius atliktus įvairiais laikotarpiais", - sakė atidarydamas bibliotekoje savo tapybos parodą „Gamtovaizdžiai" uteniškis jaunosios kartos lietuvių realizmo tapytojas Justinas Krasuckas.

Parodoje pristatomi darbai iš ankstyvųjų plenerų, taip pat ir naujausi, atlikti šiais metais. „Stengiausi atrinkti darbus, kurie būtų susiję pagal temą. Šiuo atveju savo temą apibūdinu kaip asmeninį santykį su įvairiais gamtovaizdžiais. Šie gamtovaizdžiai man pažįstami – Kauno santakos tamsus žiemos metas, Vilniaus žalieji ežerai vasarą, įvairios vietos iš plenerų ir t. t. Eksperimentuodamas atrandu tokius siužetus kaip žmones, brendančius į vandenį – vandens žmonės, žmones miško aplinkoje žmones žiemą ir daug kitų variacijų. Savo tapytais paveikslais ir raižytais ofortais bandau sukurti tam tikrą nuotaiką, atmosferą", - pristato darbus menininkas.

Justinas mokėsi Utenos Dauniškio gimnazijoje, studijavo Vytauto Didžiojo universitete Menotyros studijas, senųjų meistrų tapybos technikos žinias papildė ir pratęsė prestižinėje Florencijos menų akademijoje, o 2017-aisiais Vilniaus dailės akademijoje įgijo magistro laipsnį. Šiuo metu dėsto portreto kursus Vilniaus dailės akademijoje, Kauno fakultete. „Jau pirmoje klasėje mane pastebėjo mokytoja, kuri skambino mamai ir sakė, kad aš jis labai gabus ir taip prasidėjo įvairūs būreliai, vėliau baigiau dailės mokyklą Utenoje ir mano kelias automatiškai susidėliojo ir nereikėjo ieškoti to kelio", - sakė jaunasis tapytojas paklaustas, kas lėmė tokį gyvenimo pasirinkimą.

J.Krasuckas yra vienas iš dailininkų iniciatyvos „Su teptuku per Lietuvą" sumanytojų. Keliaujant po mažuosius Lietuvos miestelius plenerinės tapybos metu stengiamasi drobėse, eskizuose pavaizduoti unikalų lietuvišką kraštovaizdį. Tapytojas su kolegomis Donatu Vasiliausku, Augustinu Kluoda, Simona Jankauskaite, Almantu Šukeliu ir Evaldu Nariūnu priklauso dailininkų kolektyvui „1390", jungiančiam realizmo stiliumi kuriančius jaunuosius menininkus.

Tapytojas kuria portretus, figūratyvinio ir peizažo žanrų kūrinius, dalyvauja grupinėse ir yra surengęs ne vieną personalinę parodą. Menininko kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcionieriai.

Paroda veiks iki balandžio 30 d. Maloniai visus kviečiame!

Parengė Dainora Narkūnienė