Bibliotekoje EVS savanorė iš Rusijos

Jaunimo savanoriškos veiklos centras „Deineta" nuo kovo pradėjo naują projektą su Lietuvos bibliotekomis. Į penkias viešąsias bibliotekas esančias Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir mažuose miesteliuose atvyko savanoriai iš Ukrainos, Rusijos, Makedonijos ir Italijos. Utenos biblioteką devynių mėnesių savanorystei pasirinko Almira Nizamova iš Rusijos, Kazanės miesto.

Almirai 24 metai, ji yra totorė  ir atvyko iš labai gražios Rusijos Tatarstano respublikos sostinės Kazanės, kuri yra pagrindinis totorių kultūros centras.  Miestas stovi vietoje, kur Kazankos upė įsilieja į Volgą. „Aš niekada nebuvau išvažiavusi į užsienį. O biblioteką pasirinkau todėl, jog pas mus dauguma mano, kad biblioteka yra praeities reliktas – noriu susidaryti kitą nuomonę apie bibliotekas", - pagrindžia savo pasirinkimą mergina.

Savanorė yra baigusi ekonomikos magistro studijas, dirbo žurnaliste. Almira labai aktyvi ir iniciatyvi mergina. „Esu darbšti, greitai mokausi, mėgstu knygas", - prisistato Almira. Bibliotekoje ji nori labai prasmingai praleisti visą pasirinktą praktiką: pasidalinti savo žiniomis apie literatūrą, net įkurti literatūros klubą, mokyti anglų, rusų ar totorių kalbų, suburti uteniškius teatrui.

Europos savanorių tarnybos projektas viešosiose Lietuvos bibliotekose tęsis iki šių metų pabaigos. Kiekvienas iš užsienio savanorių, prisidėdamas prie savo bibliotekos veiklos, praturtins jau turimus užsiėmimus individualiomis iniciatyvomis, idėjomis, veiklomis, taip pat įgis naujų įgūdžių ir kompetencijų. Savanorius iš užsienio šalių sutiksite Klaipėdos savivaldybės, Šiaulių miesto savivaldybės, Zarasų, Plungės, Utenos viešosiose bibliotekose.

Parengė Dainora Narkūnienė