„Misija Sibiras'17"

„Jaunimas dabar labai pilietiškas, tai įrodo ne tik skaičius norinčių dalyvauti ekspedicijose, bet jaunimo netrūko ir Vasario 16 – osios renginiuose, - jie domisi savo istorija, džiaugiasi tėvynės laisve", - pradėjo pasakojimą atvykęs į biblioteką vienas iš „Misija Sibiras'17" dalyvių Dovydas Žiogas.

Šiais metais, „Misija Sibiras'17" ekspedicijos metu, 16 jaunų žmonių vyko į Irkutsko sritį, kurioje pagal plotą tilptų 12 Lietuvų. Aplankė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose, kuriuose sutvarkė 9 skirtingas kapines (Gadalėjaus, Tulūno, Javdokimovo, Algatujaus, Soloncų, Kamenkos, Bogotyriaus, Porogo bei Viesiolyj). „Kapinių ieškojome vietovėse, kurių dalies žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai keliavome pėsčiomis - nužygiavome daugiau nei 100 kilometrų. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje į dangų iškilo 9 nauji kryžiai",- pasakojo Dovydas. Keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą sutiko net 8 lietuviškų šaknų turinčius žmones, jie nekalbėjo lietuviškai, bet labai norėjo bendrauti ir džiaugėsi mūsų misija.

„Kai pradedi valyti apsamanojusius kryžius ir pamatai lietuviškus vardus, tada ir supranti, kad už 6000 kilometrų gyveno, džiaugėsi ir mirė lietuviai,- man tai labai svarbi ir aktuali tema",- apibendrina savo pasakojimą jaunas žmogus, paklaustas, kodėl jis ryžosi šiai kelionei.

Parengė Dainora Narkūnienė