Liudos Matonienės knygos pristatymas

2018 m. vasario 14 d. 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Liudos Matonienės knygos „Vilnius: meilės stotelės" pristatymas.

Dalyvauja knygos autorė Liuda Matonienė, knygos fotografijų autorė Edita Meškonienė bei leidyklos „Tyto alba" ir  knygos redaktorė Jolita Tūbelytė-Parvickienė. Muzikuoja Utenos meno mokyklos smuikininkai.

„Tai įstabus pasakojimas apie romantiškiausius žymių žmonių išgyvenimus, užgimusius senajame Vilniuje."

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~~~~~

Knygos autorė Liuda Matonienė baigė Vilniaus universitetą, profesionali gidė, nuo 2004 m. veda ekskursijas po Vilnių. Turi sukaupusi daugybę istorinės medžiagos apie miestą ir jo gyventojus. Jos veiklą Vilniaus meras ir Kultūros paveldo departamentas įvertino padėkos raštais. „Vilnius: meilės stotelės" – pirmoji jos knyga.

„Yra begalė būdų pažinti Vilnių, bet jo ypatingą dvasią turbūt galime pajusti tik prisimindami tuos žmones, kurie jį statė, gynė, kurie šiame mieste gyveno ir kūrė jį iš meilės ir su meile.

Aš įsivaizdavau, kad klajoju Senamiesčio gatvėmis, dairausi į langus ir nugirstu pokalbių nuotrupas, pamatau languose šešėlius ir siluetus, kurie trumpai šmėkštelėję tuoj pasitraukia į savų gyvenimų gilumą. Iš šių garsų ir vaizdų susideda savotiškas spektaklis, kurio dekoracijos – lyg iš dangaus nusileidusios Vilniaus bažnyčios, didingi rūmai, siaurų gatvelių linkiai, skersgatviai ar akligatviai ir didele meile alsuojanti miesto dvasia."

Liuda Matonienė