Kviečiame į diskusiją

2017 m. gruodžio 7 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas – diskusija „Europos Sąjunga iššūkių akivaizdoje: karai, terorizmas, migracija ir naujieji nacionalizmai".

Diskusiją ves:

Laurynas Peluritis - Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas, VšĮ "Naujasis Židinys-Aidai" direktorius, filosofijos tyrėjas, idėjų istorikas. Pagrindinės L. Peluričio domėjimosi sritys yra intelektualinė istorija, politinė filosofija ir Lietuvos filosofijos istorija.

Simas Čelutka – Vilniaus politikos analizės instituto Europos saugumo programos direktorius. Tyrinėja melagingų naujienų sklaidą, dezinformacijos kampanijas ir prieš Vakarus nukreiptą Kremliaus užsienio politiką. Reguliariai rašo straipsnius apie Lietuvos informacinę aplinką, Ukrainos demokratizacijos procesus, Vidurio ir Rytų Europos aktualijas, anti-ES ir anti-NATO naratyvus, dalyvauja viešose diskusijose, televizijos ir radijo laidose, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose. S. Čelutka yra Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas.

Diskusijos metu ketinama aptarti grėsmes, kurias Europai kelia radikalaus populizmo banga, Rusija ir jos kurstomi informaciniai-propagandiniai (ir ne tik) karai, greta ES sienų vykstantys kariniai konfliktai (Ukraina, Sirija), pabėgėlių ir imigracijos krizės, terorizmas.

Maloniai kviečiame!

Europe Direct Utena informacijos centras

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka