Susitikimas ant grindų su aktoriumi Giedriumi Savicku

Lapkričio 25 d. bibliotekoje pritrūko ne tik kėdžių, bet ir vietos ant žemės, nes viešėjo žinomas televizijos laidų vedėjas, kino ir teatro aktorius Giedrius Savickas, kurį atlydėjo Pilietinių iniciatyvų centro direktorius ir šio renginio moderatorius Girvydas Duoblys.

Aktorius pasakojo apie savo gyvenimą: vaikystę, nuo trejų metų išpranašautą aktoriaus karjerą, stojamuosius egzaminus, darbą teatre, moksleivių stovyklą Karklėje, kur prabėgo vasaros ir savanorystė iki šių dienų.

Gera buvo klausytis istorijų apie kelionę jachta „Ambersail" per Atlanto vandenyną, kurios metu išgyventa didžiulė audra, kai laivą svaidė 8 metrų aukščio bangos, sujaudino prisiminimai apie dalyvavimą dvejose UNICEF misijose „Už kiekvieną vaiką" Haityje ir Tanzanijoje. Labiausiai jam įstrigo žmonių skurdas bei susidūrimas su žemyne paplitusia baisia liga– AIDS.

Susitikimo metu svečias dėkojo likimui už savo kelyje sutiktus „tinkamus žmones", kurie sugebėjo jį nukreipti reikiama linkme. Tai filosofas Leonidas Donskis, aktorius Saulius Mykolaitis, choreografė Andželika Cholina, režisierius Jonas Vaitkus.

Aktorius sakė ypatingai vertinąs senus gerus lietuviškus filmus, tokius kaip „Riešutų duona", „Gražuolė", išgyrė naujausią Linos Lužytės kino juostą „Amžinai kartu".

Uteniškius sužavėjo aktoriaus kuklumas, talentas ir charizma. Nors ir trūko salėje vietos ir oro, lankytojai išėjo laimingi ir dėkojo už susitikimą.

Parengė Dainora Narkūnienė