Kino vakaras

2017 m. lapkričio 27 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio filmo „Radviliada" (85 min.) peržiūra, pristatymas. Dalyvauja filmo scenarijaus autorius ir prodiuseris Arūnas Matelis.

Maloniai kviečiame!

Projektą dalinai finansuoja

~~~~~~~

Arūnas Matelis yra vienas iš nedaugelio Europos kino režisierių, apdovanotų bene reikšmingiausiu JAV kino industrijos prizu – Amerikos Režisierių Gildijos (angl. DGA) apdovanojimu už išskirtinius nuopelnus režisūrai dokumentiniame kine. Šis apdovanojimas režisieriui atiteko už jo pirmąjį ilgo metro filmą „Prieš parskrendant į Žemę".

„Arūno Matelio režisūriniame bagaže – 10 kūrybinės dokumentikos filmų, iš kurių net keletas – tarptautinių festivalių laureatai, Kanų („Režisierių savaitės" ir „Kritikų savaitės" programos), Roterdamo, Turino, Maskvos ir kt. festivalių dalyviai.

1992-aisiais Arūnas Matelis įkūrė vieną pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje „Studio Nominum", kurioje prodiusavo ir koprodiusavo daugiau nei 30 kūrybinės dokumentikos filmų. Studijoje sukurti filmai buvo atrinkti dalyvauti keliolikoje tarptautinių kino festivalių, pelnė per 20 tarptautinių apdovanojimų ir buvo parodyti dešimtyje Europos bei Azijos televizijų.

Arūnas Matelis yra Europos kino akademijos narys, Amerikos kino akademijos patvirtinto lietuviško filmo atrankos „Oskarui" komiteto pirmininkas. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patikėtinių tarybos pirmininkas.

Dokumentinis filmas „Radviliada" – kino kelionė per unikalią dokumentinio ir vaidybinio žanrų jungtį pasakoja apie įtakingiausią didikų šeimą Lietuvos istorijoje - Radvilas. Filmavimas vyko net 8 pasaulio valstybėse.

Režisierius: Ramunė Rakauskaitė

Scenarijus: Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė, Renata Šerelytė, Romas Lileikis

Operatorius: Audrius Kemežys

Prodiuseris: Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė