Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas, Utenos kolegija nuoširdžiai kviečia Jus dalyvauti Savaitės atidarymo konferencijoje „Mokymosi galia ir žavesys" 2017 m. lapkričio 17 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12).

2017 m. lapkričio 20 - 26 d. Lietuvoje vyks MOKYMOSI šventė - aštuonioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė, kuri skiriama Lietuvos andragogams ir suaugusiems besimokantiesiems Europos suaugusiųjų mokymosi metams, Europos profesinių gebėjimų savaitei ir LSŠA įkūrimo 25- ių metų sukakčiai.

Konferencijos tikslas – puoselėti suaugusiųjų mokymosi idėjas, atskleidžiant galimybes ir naudą, kurias suteikia žmogui mokymasis bei skatinant andragogus dirbti kūrybingai, kad besimokantysis patirtų mokymosi džiaugsmą.

Konferencijos dalyviai:

 • Pasidalins kūrybiško ir patrauklaus mokymo idėjomis.
 • Analizuos įgalinančio mokymosi sėkmės pavyzdžius.
 • Įgis įtraukaus ir žaismingo mokymosi patirties.
 • Suvoks aktyvaus dalyvavimo Europos suaugusiųjų švietimo platformoje „Epale" prasmę ir naudą.

Konferencijos metu bus aptarta pagrindinė suaugusiųjų mokymosi savaitės idėja – ką gali mokymasis ir kuo jis yra žavus: kaip mokymasis padeda plėtoti profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą, atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, kokią prasmę suteikia gyvenimo pilnatvei, kuo praturtina žmogaus būtį. Konferencijos pranešėjai pasidalins įžvalgomis apie mokymąsi kaip vieną iš kelių į gyvenimo įprasminimą, papasakos savo gyvenimo sėkmės istorijas apie mokymosi įtaką karjerai. Renginio metu bus apžvelgtos suaugusiųjų švietėjų galimybės bendradarbiauti skleidžiant aktyvaus mokymosi idėjas projektuose, pristatant savo patirtį kolegoms „Epale" platformoje. Renginyje bus paskelbtos LSŠA 25-mečio andragogo, aktyviausių ,,Epale" platformos dalyvių nominacijos, pažymėti prasmingiausi suaugusiųjų mokymąsi skatinantys projektai. Antrojoje renginio dalyje konferencijos dalyviai bus pakviesti į „kūrybinio pagreičio" dirbtuves įgyti įtraukaus ir žaismingo mokymosi patirties.

Preliminari konferencijos programa

10.00 - 10.20 Savaitės atidarymas. Sveikinimo žodžiai.

 • Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas (derinama).
 • Alvydas Katinas, Utenos raj. savivaldybės meras .
 • Prof. dr. Gintautas Bužinskas, Utenos kolegijos direktorius.
 • Dr. Edita Trečiokienė, Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė.

10.20-12.00 Suaugusiųjų mokymasis: patirtis, aprėptis, galimybės

 • Virginijus Savukynas, žurnalistas, Europos suaugusiųjų švietimo platformos „Epale" autoritetas Lietuvoje LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai" autorius.
 • „Epale" metų andragogų apdovanojimai. Dr. Edita Trečiokienė, Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė.
 • Už mokymosi žavesį! Arūnas Bėkšta, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas.
 • LSŠA 25 –čio andragogo ir 2017 m. Mokymosi savaitės konkursų laureatų pagerbimas. Vilija Lukošūnienė, LSŠA prezidentė.

12.00-13.30 Pietų pertrauka

13.30-14.30 Kūrybinis pagreitis (paralelinėse grupėse)

 • Skiautinių kūrimas. Danutė Blažienė, Utenos skiautininkų klubo „Vorė" narė (Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka).
 • Karpinių žavesys.  Rasa Slesoriūnienė, tautodailininkė (Utenos kolegija, Karjeros centras).
 • Sportas su pagreitėjimu*. Alma Gaidienė ir Ina Meidienė, Utenos raj. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Miesto sodas/ Utenos kūno kultūros ir sporto centras, Basanavičiaus g. 56**).
 • Kūryba su IT. Doc. dr. Jūratė Urbonienė, lekt. Arūnas Pranaitis, Utenos kolegija (Utenos kolegija, 37 aud.).
 • Nauji garsai. Tomas Karklinis, VšĮ „Taip kitaip" ir „Pokšt" menininkų bendruomenė („Pokšt" kūrybinė erdvė Aušros g. 11, Utena).

14.30 – 15.00 Refleksija iš kūrybinių dirbtuvių.

2017 metų suaugusiųjų mokymosi savaitę remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Europos suaugusiųjų švietimo platformos projektas „Epale".

Informacija apie konferenciją: Dalia Stunžėnienė, tel. +307 677 95329, el.paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

* Norintiems dalyvauti - dėvėti tinkamą aprangą ir sportinius batelius

** Užsiėmimų vieta esant blogam orui