A.Bumblauskas: „Nėr ko taupyt kaip suvalkiečiams - reikia švęsti“

Lapkričio 10 dieną kėdžių bibliotekos salėje vėl pritrūko - uteniškiai susirinko į biblioteką, į susitikimą, su vienu žinomiausiu Lietuvos istoriku Alfredu Bumblausku diskutuoti  tema „Lietuvos valstybingumo viršukalnės Vasario 16 d., Kovo 11 d., ir  Liepos 6 d. Kuri svarbesnė?".

Susitikimo metu prof. A. Bumblauskas kalbėjo apie tris Lietuvas: liepos 6 –oji - Senoji Lietuva, Vasario 16-oji -Jaunoji Lietuva, Kovo 11-oji – Šiandienos Lietuva - pasauliniu mastu reikšmingesnė už Vasario 16 –ąją. „Lietuvai tai gal ir Vasario 16 – oji, bet pasauline prasme  - Kovo 11 – oji - pripažinta Amerikos senato ir kongreso, kuri išardė buvusią Sovietų Sąjungą – ir tai pasaulinis istorinis vaidmuo, to neturėjo Vasario 16 – oji ir Liepos 6 -oji. Po Sausio 13 - osios Lietuva nuėjo per visą pasaulį.  Po to seka geopolitinė permaina - Europos sąjunga ir NATO, R. Meilutytė ir Lietuvos vėliava virš Amerikos ir Rusijos -mes esame pripažinti",- detaliai dėstė profesorius A. Bumblauskas.

Kiekviena ši data apibendrina tam tikrą Lietuvos valstybės raidos etapą, kuriame iškyla ir svarbūs pasiekimai. Diskusijos pabaigoje istorikas pabrėžia:, „Nėr ko taupyt, kaip suvalkiečiams, grūsti vienas datas ant kitų – reikia švęsti visas. Liepos 6 – oji - visko pradžių pradžia, Kovo 11 –oji – pasaulinis pripažinimas, be jos nebūtų mūsų supratimo apie istoriją, Vasario 16 – oji - Tautinė valstybė – lietuvių kalba, himnas ir trispalvė".

Parengė Dainora Narkūnienė