Fotoalbumo „Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus" pristatymas

2017 m. lapkričio 22 d. 17 val. d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12) Valentino Juraičio fotoalbumo „Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus" pristatymas. Veiks ir fotoparoda. Maloniai kviečiame!

„Rytų Aukštaitijos kaimai". Kalbant apie šią temą reikia pasakyti, kad mažai dar yra užfiksuotas žmonių buities gyvenimas. Buitis iš vidaus. Žmonės saugo savo privatumą, bijo vagių. Su draugų ir bendraminčių pagalba fotomenininkui V. Juraičiui pavyksta prisijaukinti herojus, nufotografuoti jų namus ir tvartus iš vidaus, kur kepami blynai, bliauna avys ir ožkos...
Senųjų pastatų ir jų šeimininkų užfiksavimas fotografijoje - vertinga ir nykstanti informacija. Autorius sau kelia tikslą rodyti namo šeimininkus ir erdvę, kur jų giminė pragyveno kelias kartas, kur beveik kiekvienas daiktas mena senuosius gyvenimus, atskleidžia savitą aukštaitišką stilių.
XXI a. pradžioje, vadinamosios globalizavimo eros prieangyje esame paliekamų namų, kraustymosi kelyje. Ši tema taip pat tebelieka skaudi ir aktuali.