Biblioteka patraukli savanoriams

Į Utenos biblioteką su vykdomu jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo projektu „Atrask save" ieškoti savęs, apsispręsti, kokiu keliu eiti ar tiesiog įgyti naujų kompetencijų ateina jau trečias šiais metais savanoris  - Sandra Stukaitė, kuri atliko praktiką Utenos gyvūnų globos namuose,  bet labai norėjo save išbandyti ir bibliotekoje.

Projektas ne tik padeda integruotis į darbo rinką, švietimo sistemą, bet ir skatina įsilieti į kultūrinį visuomeninį gyvenimą, ugdyti jaunuolių bendravimo kompetencijas, saviraiškos galimybes, stiprina pasitikėjimą savimi. Šiais metais savanorišką praktiką bibliotekoje baigė labai aktyvus savanoris Albertas Medzevičius, taip pat vasarą savanoriavo Vincentas Margis ir sulaukėme naujos dalyvės Sandros.

Sandra yra baigusi konditerės studijas Utenos regioninio profesinio mokymo centre, praktikos metu stažavosi Italijoje ir Danijoje, labai mėgsta kepti, skaityti, žiūrėti filmus, bendrauti. Bibliotekoje nori prisidėti prie renginių organizavimo, fondo tvarkymo, rengti užsiėmimus vaikams. „Iš savo koordinatorės girdėjau, kad bibliotekoje labai gera: malonus kolektyvas, įdomios veiklos, daug renginių", - pagrindžia savo pasirinkimą savanoriauti bibliotekoje mergina.

Utenos biblioteka yra viena iš daugelio įstaigų bei organizacijų, kuri prisidėdama prie projekto „Atrask save" suteikia nedirbančiam, nesimokančiam ir mokymuose nedalyvaujančiam jaunimui aktyvumo skatinimo priemones, kurios užkirstų kelią ilgalaikiam nedarbui ar nesimokymui.

Projektas vykdomas 2015–2018 metais. Jis finansuojamas jaunimo užimtumo iniciatyvos, Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto lėšomis.

Parengė Dainora Narkūnienė