Kino vakaras

2017 m. spalio 16 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio ilgametražio filmo „Meistras ir Tatjana" ( trukmė 84 min.) peržiūra ir pristatymas. Dalyvauja Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, režisierė Giedrė Žickytė.

Maloniai visus kviečiame!

Projektą dalinai finansuoja

~~~~~~~

Keturių  „Sidabrinių gervių" ir 20 tarptautinių apdovanojimų laimėtoja, režisierė Giedrė Žickytė mokėsi Vilniaus S.Nėries vidurinėje mokykloje. 1998–2002 m. studijavo Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute (bakalauro studijos), 2002–2004 m. – Lietuvos Muzikos Akademijos Teatro ir kino fakultete, 2005–2007 m. – Vilniaus Dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje (magistratūros studijos).

Filmo ,,Meistras ir Tatjana" centre – Vitas Luckus, vienas iš Lietuvos fotografijos mokyklos kūrėjų, su fotoaparatu išmaišęs visą Sovietų Sąjungą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, kartu namuose augino liūtą ir tapo vieną ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni spalvingiausios „chebros", gyvenimo džiaugsmo ir pokalbių iki aušros. „Meistras ir Tatjana" – neišgalvota, įkvepianti ir iki širdies gelmių sukrečianti genialaus kūrėjo gyvenimo ir meilės istorija. Režisierės Giedrės Žickytės 2014 m. sukurtas dokumentinis biografinis filmas apie legendinį lietuvių fotografą Vitą Luckų 2015 metų „Sidabrinių gervių" ceremonijoje laimėjo keturis apdovanojimus, tarp jų – už geriausią metų dokumentinį filmą bei geriausią režisieriaus darbą, o filmo operatorius Audrius Kemežys įvertintas „Sidabrinės gervės", Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir „Ąžuolo" apdovanojimais. Filmo muziką kūrė vienas žinomiausių kino ir teatro kompozitorių Giedrius Puskunigis bei garsi dainininkė ir muzikos kūrėja Jurga Šeduikytė.

Režisierės kiti darbai:

Aš čia tik svečias (2016).

Kaip mes žaidėme revoliuciją (dokumentinis, 2011), režisūra

Paskui saulę ir ožkas (dokumentinis, 2011), režisūra

Baras (dokumentinis, 2009), režisūra. Apdovanotas „Sidabrine gerve" 2009 m.

Europa (dokumentinis, 2006), režisūra

Gimę nekalti (vaidybinis, 10 min., 2005), režisūra

Vaidmuo (trumpametražis, 20 min., 2004), režisūra, scenarijus