Poezijos vakaras „Eilėraštis, kraujo ritmodara?

2017 m. spalio 18 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12, Utena) konferencijų salėje poezijos vakaras „Eilėraštis, kraujo ritmodara?" Dalyvauja poetas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos,  Antano Miškinio ir kitų literatūrinių premijų laureatas VLADAS BRAZIŪNAS.

Renginio metu bus galima įsigyti poeto V. Braziūno knygų.

Maloniai visus kviečiame!

Organizatoriai:

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešoji biblioteka

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Rėmėjai

Literatūros ir kino dienų" susitikimas su Vladu Braziūnu

Spalio 18 d. (trečiadienį) 17 val. Utenos rajono savivaldybės A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12, Utena) vyks susitikimas su poetu, vertėju, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Vladu Braziūnu, pavadintas „eilėraštis, kraujo ritmodara?"

Pasak literatūrologės Elenos Baliutytės, „Braziūno kūryboje paradoksaliai dera priešingi pradai: pasaulėvaizdžio konservatizmas, archaizuota leksika ir moderni raiškos forma; rimuotas, ryškiai fonetiškai instrumentuotas ketureilis ir komplikuotas ritmas; folkloriniai motyvai ir postmodernūs kūrybos projektai; poetinės kalbos energija ir neryškus subjektas".

Daugelio poezijos knygų autorius (pirmoji pasirodė 1983 m.), vertėjas iš įvairių kalbų, apdovanotas daugeliu apdovanojimų už kūrybą ir vertimus, aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą. Kai kurie apdovanojimų: 2009 m. Antano Miškinio literatūrinės premijos laureatas, 2013 m. Nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas, 2015 m. apdovanotas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu, 2015 m. „Poezijos pavasario" ir Maironio premijos laureatas už eilėraščių rinkinį „Stalo kalnas".

Projektas „Literatūros ir kino dienos" – tai tęstinis nuo 2010 m. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos vykdomas projektas, suburiantis gausias dalyvių auditorijas. Projekto renginiai peržengia Panevėžio miesto ribas – šįkart surengiamas Utenos bendruomenei.

„Literatūros ir kino dienų" renginiuose per literatūrą ir meninius bei dokumentinius filmus populiarinama įvairių meno sričių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūryba, visuomenei pristatomi vertingi lietuvių autoriai. 2017 m. iš 16-os projekto Nacionalinės premijos kūrybos vakarų 11 rengiama Panevėžio regiono bibliotekų lankytojams.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~