Dokumentinio filmo peržiūra ir pristatymas

2017 m. spalio 10 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Istorinio, dokumentinio filmo „AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU" ( trukmė 73min.) peržiūra ir pristatymas. Dalyvauja režisierė Virginija Vareikytė.

Maloniai visus kviečiame!

Projektą dalinai finansuoja

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jaunas kovotojas už laisvę ir KGB operatyvinis darbuotojas subrendo sovietmečiu. Šiandien jie vertina lemiamomis akimirkomis pasirinktus skirtingus gyvenimo kelius. Disidento žmona, ilgus metus laukusi iš psichiatrinių ligoninių kalėjimo sugrįžtančio vyro, stengiasi užpildyti jo atmintyje atsivėrusias prarajas. Septynerius metus tremtyje kalėjęs pogrindinės spaudos rašytojas susitinka su savo buvusiu tardytoju. Vilniaus centre tebeveikiančiame viešbutyje atsakymų į taip ir neatsakytus klausimus ieško antikvaro kolekcininkas, anuomet šioje vietoje suimtas ir išvežtas į devynis mėnesius trukusią nežinią. "Aš už tave pakalbėsiu" – tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje.

Režisieriai: Maxì Dejoie, Virginija Vareikytė

Operatorius: Federico Torres

Montažas: Maxì Dejoie, Virginija Vareikytė

Prodiuseriai: Dagnė Vildžiūnaitė, Claudio Bronzo, Lorenzo Lotti

Nominacijos: „Sidabrinės gervės" apdovanojimas už geriausią ilgametražį dokumentinį kino filmą

Virginija Vareikytė Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakultetą, vėliau kino režisūros įgūdžius tobulino tokiuose tarptautiniuose dokumentikos seminaruose kaip Ex Oriente, Eurodoc, Esodoc, o taip pat kurdama kultūrines ir istorines laidas televizijai. Pirmasis ilgametražis Virginijos Vareikytės filmas "Veidas už balso" (United Voices, 2012 m.) skirtas Lietuvos televizijos žiūrovams buvo parodytas visų didžiųjų Lietuvos miestų kino teatruose. Kartu su italų režisieriumi Maxi Dejoie kurtas dokumentinis filmas "Aš už tave pakalbėsiu" (Just A Moment, Lietuva ir Indastria Filmas, Italija) apkeliavo beveik 20 festivalių visame pasaulyje, gavo du specialius paminėjimus ir vieną pagrindinį prizą Italijos festivaliuose, o taip pat buvo vienas žiūrimiausių dokumentinių filmų 2016 metais Lietuvoje.