Paroda „Džiugesiu paženklinti atradimai“

Bibliotekoje iki rugsėjo 7 d. visus kviečia regiono vaikų stovyklos kūrybos darbų paroda „Džiugesiu paženklinti atradimai", skirta Kajetono Sklėriaus (1876 – 1932) – tarpukario Lietuvos akvarelės pradininko, skulptoriaus, pedagogo, diplomato vardui ir atminčiai gaivinti.

Parodoje pamatysite džiaugsmingo darbo rezultatą – aštuonių mergaičių šešiolika drobių, nutapytų kūrybinėje – kraštotyrinėje stovykloje, vykusioje š. m. birželį Kunigiškių I kaime, Anykščių r.

Šios mergaitės penkias dienas džiugioje bendrystėje ir bičiulystėje, vadovaujamos, globojamos ir mokomos talentingos pedagogės,   dailės mokytojos Kristinos Striukienės, gyveno ir kūrė.

Stovyklos metu jos taip pat ir keliavo: aplankė Kernavės piliakalnius ir muziejų, klausėsi muziejininko, kraštotyrininko Raimondo Guobio pasakojimo apie senovę, žmones ir pilis, kopė į Ukmergės piliakalnį, gaivinosi Kavarsko šv. Jono  šaltinio vandeniu skaidriausiu, grožėjosi Šeimyniškėlių piliakalniu (Anykščiai), aplankė Svėdasų krašto muziejų ir išklausė Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriaus, dailininko Arūno Vilkončiaus pasakojimo apie meną ir dailę, susitiko su vienu žymiausių Lietuvos portretistų Pranciškumi Gerliaku. Padedamos ir mokomos keramikės, dailininkės Dangiros Pyragaitės pažino molio paslaptis, su Vilniaus universiteto archeologijos katedros doktorantu Karoliu Minkevičiumi bandė įminti Juodonių piliakalnio (Rokiškio r.) mįsles, vakarodamos prie laužo dainavo ir skardžiu juoku lydėjo bene ilgiausią metų dieną į trumpiausią naktį...

Šiuos  įspūdžius  ir patirtis skleidė spalvomis drobėse. Beveik visoms tai buvo pirmas prisilietimas prie toko pobūdžio meno, prie galimybės laisvai save atskleisti tapant. Nevaržomos griežta tematika, stiliumi – tiesiog, mokytojai Kristinai patariant ir padedant, ir globojant, buvo leista atspindėti piešinyje savo išgyvenimus, emocijas, nuotaikas, patirtis.

Paroda kviečia pasidžiaugti mergaičių paveikslais ir keramikos dirbiniais, sukurtais šioje stovykloje. „Grožėkitės jais, žvelkite atlaidžiai ar kritiškiau, bet su meile jų kūrybai bei prisilietimui prie grožio ir suvokimui, tikiu atsiradusiam po stovyklos, kad kurti yra didelis džiaugsmas. Svarbu, kad kūrybą lydėtų laisvė rinktis ir palaikymas", - stovyklos rezultatais bei paroda džiaugiasi jos organizatoriai.

VšĮ „Atvertos langinės", organizavusios šią stovyklą, už tikėjimą jos idėja, už suteiktą galimybę stovyklauti ir šiuos darbus sukurti paremiant, dėkoja:

Anykščių kredito unijai, UAB Tikresta, UAB Slavita, UAB Rubisolis, UAB Visauga, UAB Seleris. Taip pat nuoširdžiai dėkoja  partneriams: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniam muziejui, Anykščių L. Ir S. Didžiulių viešajai bibliotekai, Anykščių Kūrybos ir dailės mokyklai, Kupiškio viešajai bibliotekai, Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai, Rokiškio J. Keliuočio viešajai bibliotekai, Kamajų A. Strazdo gimnazijai, Svėdasų J. Tumo – Vaižganto gimnazijai, Užpalių gimnazijai, Šimonių pagrindinei mokyklai  ir Vilniaus universiteto Archeologijos katedrai  už bendradarbiavimą.